Biuletyn Informacji Publicznej

 

 

   INFORMACJE...
   AKTUALNOŚCI - ARCHIWUM -  2004 PAŹDZIERNIK

 

Targi gospodarcze w Berlinie 
- oferta dla przedsiębiorców

       W dniach 20.10. – 22.10.2004 roku delegacja Starostwa Powiatowego w Hajnówce na czele z Wicestarostą panem Jerzym Sirakiem gościła w Berlinie na 11 Dniach Gospodarki na zaproszenie partnerskiej dzielnicy Lichtenberg.

        Strona niemiecka zorganizowała targi gospodarcze, w których wzięły udział przede wszystkim przedsiębiorstwa działające w berlińskiej dzielnicy Lichtenberg. Dzięki uprzejmości gospodarzy Starostwo Powiatowe w Hajnówce uzyskało możliwość prezentacji dorobku gospodarczego powiatu na własnym stoisku.

        Jednym z przedsięwzięć, którego realizacją zajmuje się strona niemiecka jest utworzenie internetowej bazy danych o firmach działających między innymi w Berlinie – Lichtenbergu, litewskim okręgu Jurbarkas  oraz na terenie Powiatu Hajnowskiego. Starostwo Powiatowe w Hajnówce popiera powyższą inicjatywę i  zachęca polskich przedsiębiorców do skorzystania z możliwości promocji własnej działalności gospodarczej poprzez internet. Nadmieniamy, iż rejestracja firmy i przedstawienie własnej oferty oraz propozycji nawiązania współpracy jest całkowicie bezpłatna.

        W tym celu należy jedynie odwiedzić stronę internetową www.unternehmensportal-lichtenberg.de następnie kliknąć na link „IM PORTAL ANMELDEN” oraz wypełnić stosowne rubryki.

        Wizyta Wicestarosty w Berlinie potwierdziła potrzebę dalszego rozwijania dwustronnych kontaktów partnerskich. Poczynione zostały również wstępne ustalenia odnośnie planów współpracy w roku przyszłym.  

 

Wydział Promocji, Rozwoju Regionalnego,
 Turystyki i Współpracy z Zagranicą