Biuletyn Informacji Publicznej

 

 

   INFORMACJE...

   AKTUALNOŚCI -  2005 CZERWIEC

 

DELEGACJA Z HATTSTEDT

Starostwo Powiatowe w Hajnówce gościło w dniach 26-30 maja delegację zaprzyjaźnionego Związku Gmin Hattstedt. Wśród gości, członków Stowarzyszenia Przyjaciół Hajnówki był zastępca burmistrza Hattstedt.

 

Delegacja Hattstedt miała okazję zapoznać się z różnorodnością kulturową i wyznaniową  Podlasia. Podczas pobytu podróżowali szlakiem rękodzieła ludowego gdzie odwiedzili tradycyjną podlaską kuźnię, warsztat garncarski i stanowisko pracy łyżkarza.  Zwiedzili również meczet i cmentarz tatarski w Kruszynianach, spróbowali tradycyjnych potraw kuchni tatarskiej.

Zauroczeni byli Międzynarodowym Festiwalem  „Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej” oraz koncertami towarzyszącymi – w białowieskiej „Żwirowni” i amfiteatrze w Hajnówce.

Tradycją jest, iż każdego roku mieszkańcy Hattstedt odwiedzając powiat hajnowski nie zapominają o Środowiskowym Domu Samopomocy w Hajnówce. Również i tym razem  podczas wizyty przekazali w darze maszynę do szycia.

Region Puszczy Białowieskiej jest dla nich szczególnym miejscem, gdzie lubią przebywać i wracać. Dowodem tego będzie wizyta kolejnej delegacji z Hattstedt w czerwcu z okazji zakończenia roku szkolnego.

/ aktualności / archiwum czerwiec 2005 / zobacz wszystkie /