Biuletyn Informacji Publicznej

 

INFORMACJE...

   AKTUALNOŚCI -  2006  CZERWIEC

delegacja z Hattstedt w Hajnówce

        W ramach współpracy pomiędzy Powiatem Hajnowskim a Związkiem Gmin Hattstedt gościliśmy w trzeciej dekadzie czerwca delegację z Hattstedt na czele z Ralfem Heßmannem, Burmistrzem Hattstedt.

Przyjaciele z Hattstedt odwiedzają ziemię hajnowską tradycyjnie już od kilku lat w okresie zakończenia roku szkolnego. Również i tym razem głównym powodem ich wizyty był udział w uroczystości zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Hajnówce.

Przy tej okazji Burmistrz Ralf Heßmann w imieniu Związku Gmin Hattstedt oraz Stowarzyszenia „Przyjaciele Hajnówki” wręczył trójce uczniów wyróżnienia za ich aktywność społeczną. Podkreślił przy tym, iż ważne jest, aby młodzi ludzie potrafili i chcieli zauważać wokół siebie problemy i starali się je przezwyciężać, pomagając jednocześnie innym. Zaprosił młodzież do odwiedzenia Hattstedt i zachęcał tym samym do kontynuowania przez nich współpracy, zapoczątkowanej przez samorządy obu miejscowości.

W trakcie pobytu w Hajnówce delegacja z Hattstedt odwiedziła między innymi Zespół Szkół Specjalnych w Hajnówce, Powiatowy Ośrodek Wsparcia, Ośrodek Wzornictwa dla Niepełnosprawnych.

W Przedszkolu nr 5 goście obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez przedszkolaków, którzy opuszczą w tym roku mury przedszkola i wkrótce staną się pierwszoklasistami. Goście z Hattstedt przekazali przy tej okazji pozdrowienia i upominki od zaprzyjaźnionego przedszkola Kinderbrücke z Hattstedt.

W Starostwie Powiatowym delegacja spotkała się z naczelnikami wydziałów i zapoznała się z pracą urzędu. Udo Maart przekazał na ręce wicestarosty Jerzego Siraka logo Stowarzyszenia „Przyjaciele Hajnówki” oraz zaproszenie do złożenia wizyty w Hattstedt.

Ta wizyta dowiodła, że zawiązane w 2000 roku partnerstwo jest podtrzymywane i ma szansę rozwoju.

Wydział Promocji, Rozwoju Regionalnego,
Turystyki i Współpracy z Zagranicą

/ aktualności / archiwum czerwiec 2006 / zobacz wszystkie /