KONTAKT

Informacja turystyczna:

Centrum Turystyki Regionu Puszczy Białowieskiej

ul. 3 Maja 45, Hajnówka

tel. 85 682 43 81, fax 85 682 51 41

e-mail: turystyka@powiat.hajnowka.pl

 

Infolinia Turystyczna Polskiej Organizacji Turystycznej

+48 22 278 77 77
801 888 844
dla osób dzwoniących z numerów polskich operatorów
608 599 999 (telefon bezpieczeństwa)

konsultanci obsługują infolinię w języku polskim, angielskim i niemieckim.


 

Subskrybuj

Strona główna

Inne atrakcje

BIAŁOWIEŻA:

 • Białowieskie Drezyny

Na przejażdżkę po puszczy zapraszają Białowieskie Drezyny. To niecodzienna atrakcja, która umożliwia dotarcie do samego serca Puszczy Białowieskiej. Lekkie drezyny, napędzane siła własnych mięśni poprowadzą do najciekawszych miejsc w puszczy – tajemniczego Miejsca Mocy, znanego z pozytywnego promieniowania, obrzeży Białowieży, puszczańskiej wsi Czerlonka oraz rezerwatu Krajobrazowego im. Władysława Szafera. Dostępne są cztery trasy o różnym stopniu długości. Czas przejazdu zależy tylko i wyłącznie od siły i sprawności uczestników wycieczki. Przejazd koleją drezynową dostarcza niesamowitych wrażeń, to dokonała okazja by poznać przyrodę i przeżyć niesamowitą przygodę. Możliwe są również przejazdy nocą, umożliwiające podziwianie puszczy skąpanej w księżycowych refleksach.Dostępne są trasy o różnym stopniu trudności:
       4 km (tam i z powrotem) do przystanku Białowieża Pałac
       7 km – do Grudek (ok. 1 h w obie strony),
       14 km do Miejsca Mocy (ok. 2 h tam i z powrotem),
       22 km do Czerlonki (ok. 3,5 h w obie strony).
Najdłuższa trasa dla najwytrwalszych liczy 36 km, a przejazd w obie strony zajmuje ok. 7 h. Należy wziąć pod uwagę, że czas przejazdu trasy zależy tylko i wyłącznie od siły i sprawności uczestników wycieczki, bowiem drezyny napędzane są siłą mięśni pasażerów. Podróż drezynami może dostarczyć niezapomnianych wrażeń, a przy odrobinie szczęścia można spotkać zwierzęta zamieszkujące puszczę. Możliwe także wyjazdy nocne, podczas których można zobaczyć Puszczę Białowieską podDrezyny3 M. Grześ księżycem i gwiazdami.


Białowieskie Drezyny, tel. +48 783 002 927, www.drezyny.net, e-mail: info@drezyny.net
W trakcie przejażdżki można pooddychać świeżym powietrzem puszczy, spalić kalorie a  jednocześnie podziwiać piękno prastarego lasu. Swoista siłownia na świeżym powietrzu i połączenie przyjemnego z pożytecznym. Organizator poleca przejazdy do słynnego Miejsca Mocy do którego możliwy jest podjazd w odległości kilkudziesięciu metrów. Dostępne są dwie drezyny 12 osobowe oraz jedna drezynę 6 osobową.
Oferta:
- wyprawy indywidualne na wyłączność - możliwość wypożyczenia drezyny wraz z opiekunem grupy wyłącznie dla swojej grupy
- wycieczki z grupami łączonymi - możliwość wspólnego wyjazdu z innymi grupami na tej samej trasie o podobnej godzinie.
Wszystkie wycieczki posiadają swój indywidualny rozkład jazdy i należy je wcześniej zgłosić.
Czasy wycieczek:
- Białowieża Towarowa – Białowieża Pałac – Białowieża Towarowa ok. 30 - 35 min.
- Białowieża Towarowa – Grudki – Białowieża Towarowa ok. 60 - 70 min.
- Białowieża Towarowa – Grudki – Miejsce Mocy – Grudki – Białowieża Towarowa ok. 2 h – 2:10 h.
- Białowieża Towarowa – Grudki – Miejsce Mocy – Czerlonka – Miejsce Mocy - Grudki – Białowieża Towarowa ok. 3,5 h.
- Białowieża Towarowa – Grudki – Miejsce Mocy – Czerlonka – Nieznany Bór – Czerlonka – Miejsce Mocy - Grudki – Białowieża Towarowa ok. 7 h.
Ostateczny czas przejazdu zależy od gości napędzających pojazd.
Najczęściej miejscem startu jest stacja Białowieża Towarowa gdzie znajduje się parking oraz Restauracja „Carska”. Wraz z grupą jedzie dróżnik przejazdowy.
Jak się przejechać?
Pomyśl gdzie chcesz jechać lub ile czasu masz na wycieczkę. Zbierz grupę. Wybierz preferowany termin i skontaktuj się z nami. Możesz skontaktować się telefonicznie lub mailowo. Jeśli nikt nie odbiera lub jest brak zasięgu nie martw się, oddzwonimy. Możesz również napisać maila. Przy kontakcie drogą mailową prosimy pisać z wyprzedzeniem minimum 4 dni.
Jak się przygotować na wycieczkę:
Zalecamy zaopatrzyć się w napoje oraz przy dłuższych przejazdach ewentualne przekąski do uzupełnienia sił. Uprzedzamy że po drodze nie będzie miejsca do zaopatrzenia się w odpowiednie artykuły spożywcze.
Ubrania z zamykanymi kieszeniami w celu nie zgubienia drobiazgów typu klucze, dokumenty.
Aparaty fotograficzne które można używać podczas postojów w celu zrobienia pamiątki.

 

 

RIKSZA ZIBI

 usługi transportowe - riksze
Kontakt: Zbigniew Małyszko; ul. Sportowa 29/2; 17-230 Białowieża, tel. 505 044 742

Przejazdy i wynajem riksz (do dyspozycji 2 riksze 3-osobowe). Istnieje możliwość zamówienia przejazdu, wynajmu w dowolnym terminie po uprzednim
zamówieniu. Riksze nadają się do przewozu inwalidów.

 

 • PRZEJAZDY MELEXEM

Kontakt: PHU „Konstanty”, ul. Sportowa 3, 17-230 Białowieża, tel. 681 22 93, fax. 717 61 67. Przejazdy po uprzednim zamówieniu. Maksymalna liczba osób: 12. Średni czas przejazdu – 1,5 h

 

 • BIAŁOWIESKI EXPRES

Przejazdy busem stylizowanym na kolejkę wąskotorową po Białowieży i najciekawszych zakątkach Puszczy Białowieskiej, Tel. 692 558 843, www.bialowieskiexpress.bialowieza.pl odjazd z parkingu przy biurze PTTK ( ul. Kolejowa 17) bądź umówionego miejsca, maksymalna liczna osób: 30 i więcej (dotyczy dzieci)

 

http://www.bialowieskiexpress.bialowieza.pl/gallery/kolejka-Bialowieza.jpg

 

Chwila relasku...SPA w Centrum Puszczy Białowieksiej


 • CENTRUM SPA, KOMPLEKS BASENOWY I KOMPLEKS SPORTOWY W HOTELU „ŻUBRÓWKA****” 

 

Centrum Spa, kompleks basenowy i kompleks sportowy w Hotelu Żubrówka**** Białowieża
ul. Olgi Gabiec 6, Tel. +48 85 68 29 400
Tel. kom. 601 213 812 Tel. +48 85 68 29 450

www.hotel-zubrowka.pl,

8 gabinetów zabiegowych, zabiegi SPA na ciało i twarz, masaże, Grota Solna, kompleks basenowy z atrakcjami, sauny, 2 jacuzzi, wypożyczalnia rowerów,nart, kije do Nordic Walking, 2 korty tenisowe, mini golf 18 - dołkowy, nowoczesny plac zabaw dla dzieci.

 •  
 • KOMPLEKS WODNY I CENTRUM SPA W HOTELU „BIAŁOWIESKI***”

Kompleks wodny i Centrum Spa w Hotelu "Białowieski"***, ul. Waszkiewicza 218 b, tel. 85 681 20 22, 85 681 20 23,
<http://www.hotel.bialowieza.pl/> www.hotel.bialowieza.pl

Rowery, kajaki, basen: w tym 'dzika rzeka' z przeciwprądem, gejzery, powietrzne, ławka z powietrznym masażem karku, brodzik dziecięcy, podwodne
/bez nagłośnienia i/ oświetlenie, całoroczne jacuzzi zewnętrzne, jacuzzi, wewnętrzne, łaźnie parowe, sauny fińskie (suche), Sauna piwna Centrum SPA:
turecki hammam - łaźnia błotna, masaże w pianie, 8 gabinetów odnowy, biologicznej - zabiegi na twarz i ciało, szeroki wybór masaży,
wielofunkcyjna kapsuła SPA

 

 •  RUSKA BANIA PRZY APARTAMENCIE CARSKIM W ZABYTKOWEJ WIEŻY CIŚNIEŃ W BIAŁOWIEŻY

Stacja Towarowa 4, 85 681 21 19, 602 243 228, www.restauracjacarska.pl

 

 • Sauna fińska w:

w Pensjonacie „Unikat” - Waszkiewicza 39, 85 681-27-74, 604-462-928, http://unikat.bialowieza.pl/

w Czerlonce, Małgorzata i Jan Marchlewicz, Tel. 693 155 973/ 695 288 397


NAREWKA:

 

 • SALA FITNESS I SPA W DWORZE BARTNIKA

aromaterapia, sauna, ozonowanie, światło terapia, masaż Vichy, hydroterapia, muzykoterapia, usuwanie cellulitu, detoksykacja, www.dworbartnika.pl, ul. Hajnowska 2/1, Narewka, tel. 85 685 83 88, tel. kom. 609 850 957, tel. kom. 721 907 000, e-mail: sapiolko@op.pl, e-mail: sapiolko@wp.pl.


 

HAJNÓWKA:

 • DAY SPA "DOTYK NATURY"

Salon oferuje masaże (zdrowotne, limfatyczne, energetyzujące) oraz zabiegi pielęgnacyjne. Do dyspozycji klientów jest podgrzewane łóżko SPA, 3-osobowa infrasauna, nowoczesna kabina solarium. W ofercie ponado: AQUA fitness, zajęcia z Nordic Walking. Kontakt ze SPA: Park Wodny w Hajnówce, ul. 3 Maja 50, tel. 505 496 266, www.dotyknatury.com.pl e-mail: spa@dotyknatury.com.pl, biuro@dotyknatury.com.pl

Więcej o SPA tu

 


 NAREW:


 • SPA

Zajazd "Pod Akacją", sauna, siłownia, kort tenisowy., Kontakt: ul. Mickiewicza 105, tel. 85 873 34 70

Zacisze u Anny w Hajdukowszczyźnie - sauna. Kontakt: Hajdukowszczyzna 12, tel. 504 421 046, zaciszeanny@gmail.com, www.zaciszeuanny.narew.gmina.pl.

Kwatera u Sienkiewiczów w Gramotnym - sauna i ruska bania. Kontakt: Gramotne 3/1, 17-210 Narew, tel. dom 85 681 63 28, tel. kom. 693 335 514, e-mail: usienkiewiczow@wp.pl www.gramotne.eu

 

SPA w kwaterach agroturystycznych

Gościnni gospodarze zadbają nie tylko o atrakcje dla duszy, ale także i ciała – kąpiel parowa oczyści ciało i umysł, sprawi, że poczujecie się rześko i gotowi do dalszych przygód.


Oferty tutaj


8. zubrowy szlak narewka

Kwatera Żubrowy szlak w Narewce 

 • Inne atrakcje
 •  

GMINA NAREWKA

Wioska tematyczna Lewkowo Nowe, warsztaty: ŚWIAT GLINY (warsztaty z lepienia gliny, zwiedzanie zakładu ceramiki budowlanej, kopalni
piasku i gliny), Z WIZYTĄ U PSZCZÓŁKI MAI (spotkanie z pszczelarzem i pszczelą rodziną, wirowanie miodu, „pszczele smaki”- degustacja miodu, ognisko z kiełbaskami), SWOJSKIE SMAKI (pieczenie bułeczek drożdżowych lub chleba, wyrób sera i masła) OD OWIECZKI DO NITECZKI

(warsztaty tkackie), ponadto: pobyt w leśnej galerii, przejażdżka wozem "bonanzą”, spływy kajakowe, tel. kom. 669 407 250
tel. 85/ 685 61 07 po 13.00, http://www.turystyka.narewka.pl/strona,lewkowo__podlaska_wioska_tematyczna,332,0,332.html 

 GMINA HAJNÓWKA

Baba Jaga zaprasza wszystkie łakomczuchy

Któż z nas nie uwielbiał w dzieciństwie bajek? W świecie pełnym komputerów i internetu, powrót do magicznego świata bajki i baśni – to czas mile wspominany.

Hu hu ha, hu hu hu – idzie Baba Jaga zła…

 

To tutaj, w Orzeszkowie – 9 km od Hajnówki dzieci spotkają się z bohaterami jednej z najpopularniejszych bajek. Z bliska zobaczą jak wyglądała chatka Baby Jagi. A po wypowiedzeniu zaklęcia będą mogły zobaczyć jak mieszkała i czym zajmowała się na co dzień…BABA Jaga oferuje bogatą ofertę zajeć dla dzieci (i dorosłych)

Orzeszkowo 98A, 17-200 Hajnówka

http://chatkababyjagi.pl/

O Chatce Baby Jagi także tu


 

REGION PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ
LOTY BALONEM
ASVector.pl zaprasza na wycieczkę po okolicy Białowieży, Hajnówki i Bielska Podlaskiego i Siemianówki z lotu ptaka. Można zobaczyć pobliską ziemię dosłownie z kilkunastu jak i z 1500 metrów., 509 077 549, biuro@asvector.pl, www.asvector.pl