Informacja turystyczna:

tel. 85 682 43 81, fax 85 682 51 41

e-mail: turystyka@powiat.hajnowka.pl

Infolinia Turystyczna Polskiej Organizacji Turystycznej

dla osób dzwoniących z numerów polskich operatorów
608 599 999 (telefon bezpieczeństwa)

konsultanci obsługują infolinię w języku polskim, angielskim i niemieckim.

Subskrybuj

We wschodniej części Polski, tuż przy granicy z Białorusią leży Puszcza Białowieska - jeden z najcenniejszych kompleksów leśnych w Europie, ostatni naturalny las niżowy oraz królestwo największego europejskiego ssaka - żubra.
Region Puszczy Białowieskiej jest idealnym miejscem do wypoczynku dla spragnionych spokoju i kontaktu z przyrodą turystów. Dzięki sieci szlaków turystycznych dotrzecie Państwo do najbardziej urokliwych puszczańskich zakątków, a ścieżki edukacyjne pozwolą na poznanie różnych ciekawostek i jej mieszkańców.
    Niecodzienną atrakcję stanowi przejazd kolejką wąskotorową do śródleśnej osady Topiło, gdzie w pięknie położonych stawach można złowić "taaką" rybę, a w ich pobliżu pobawić się przy ognisku, czy po prostu pospacerować.
    Równie interesującymi miejscami do wypoczynku są zbiorniki wodne: Siemianówka, Repczyce i Bachmaty, gdzie można wędkować, uprawiać sporty wodne, a w ich otoczeniu zbierać leśne runo. Doliny rzek Narew i Narewka oferują swoje skarby miłośnikom natury, wędkarzom i ornitologom.
    Niezwykle cenne są walory kulturowe Regionu Puszczy Białowieskiej. W miejscu, gdzie od stuleci żyją obok siebie różne narodowości, wytworzył się specyficzny klimat. Kultura polska, białoruska i ukraińska stworzyły niespotykaną kompozycję. Dawne zwyczaje i święta, a także miejscowy dialekt, są cechami charakterystycznymi dla tego regionu. Religie: katolicka i prawosławna, odegrały ogromną rolę w kształtowaniu dzisiejszej społeczności regionu. Zachwyca miejscowa architektura, zarówno piękne prawosławne świątynie, jak i drewniane domy ozdobione misternymi rzeźbieniami. W wielu z tych domów znajdują się kwatery agroturystyczne, których gospodarze serdecznie przyjmują zmęczonych miejskim zgiełkiem turystów. Urocze przydomowe kwietniki zachęcają do spotkań z przyjaciółmi i spędzenia czasu oddychając upajającym, puszczańskim powietrzem.

Ferie zimowe w regionie Puszczy Białowieskiej

plakatWarsztaty przyrodnicze, artystyczne i rękodzielnicze, wycieczki do Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego, teatr i obowiązkowo karnawałowy bal – ferie zimowe w regionie Puszczy Białowieskiej czas zacząć!

Spacer tematyczny „Skrzydlata zima”, 20.01.2018

plakatZapraszamy mieszkańców na kolejny spacer tematyczny. Tym razem bohaterami spotkania będą zimujące u nas ptaki. Opowiadać o nich będzie Anna Białomyzy – edukatorka z Białowieskiego Parku Narodowego.

„Sputnik nad Polską” w Hajnówce, 03-04.02.2018

plakatFestiwal Filmów Rosyjskich ” odbywa się w Warszawie od 2007 roku, kiedy to jego pomysłodawcy i organizatorzy (Fundacja WSPIERAM, Europejska Agencja Reklamowa i firma dystrybucyjna 35 mm) stwierdzili wyraźnie odczuwalny w kraju nad Wisłą brak kina rosyjskiego.

Teatr „Zaginione szczęście”, 23.01.2018

plakatHajnowski Dom Kultury zaprasza na spektakl dla najmłodszych pt. „Zaginione szczęście” w wykonaniu Teatrzyku Arlekin z Białegostoku

Zajęcia w ramach klubu PLASTYKA, 23.01/30.01.2018

PERSPEKTYWA plakatHajnowski Dom Kultury zaprasza  uczestników Klubu Plastyka START, młodzież szkół średnich oraz wszystkich miłośników rysowania pastelami suchymi i olejnymi.

Mistrorzstwa powiatu w pływaniu, 19.01.2018

plakatREGULAMIN POWIATOWYCH ZAWODÓW PŁYWACKICH

Wilcza Noc w Białowieskim Parku Narodowym, 27.01.2018

wilkiWydarzenie jest 2 dniowe:
w sobotę 27 stycznia zapraszamy na wykłady, warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz nocne nasłuchiwane wilków.
W niedzielę: teren.

Region Puszczy Białowieskiej otrzymał wyróżnienie w Konkursie EDEN 2015.

mpr_baner_300-dpi_cmyk-druk.jpg

green velo