Informacja turystyczna:

tel. 85 682 43 81, fax 85 682 51 41

e-mail: turystyka@powiat.hajnowka.pl

Infolinia Turystyczna Polskiej Organizacji Turystycznej

dla osób dzwoniących z numerów polskich operatorów
608 599 999 (telefon bezpieczeństwa)

konsultanci obsługują infolinię w języku polskim, angielskim i niemieckim.

KĄPIELISKA

A może rejs ? :)Zalew "Siemianówka" - jeden z największych sztucznych zbiorników, utworzony na rzece Narew, doskonałe miejsce dla wędkarzy i ornitologów. Latem odbywają się tu zawody windsurfingowe i mistrzostwa jachtów kabinowych, a zimą zawody bojerowe. Tu znajduje się Ośrodek Turystyczno-Rekreacyjny i Kulturalny w Starym Dworze, składający się z amfiteatru, 2 budynków socjalnych, plaży (z trzema pomostami o długości 25m), 6 wiat ogniskowych, 2 boisk do tenisa, badmintona oraz do siatkówki, koszykówki, ścianki wspinaczkowej, placu zabaw dla dzieci, miejsca na caravaning oraz parking. Całość obiektu jest oświetlona oraz monitorowana, a cały przyległy teren uzbrojony w sieć wodno-kanalizacyjną.

Ośrodek Turystyczno-Rekreacyjny Stary Dwór – położony w najbardziej urokliwym miejscu nad Zalewem Siemianówka jest doskonałą bazą do aktywnego wypoczynku nad wodą. Składa się z amfiteatru, 2 budynków socjalnych, plaży (z trzema pomostami o długości 25 m), 6 wiat ogniskowych, 2 boisk do tenisa, badmintona oraz do siatkówki, koszykówki, placu zabaw dla dzieci, miejsca na caravaning oraz parking. Całość obiektu jest oświetlona oraz monitorowana, a cały przyległy teren uzbrojony w sieć wodno-kanalizacyjną.

Na miejscu można wypożyczyć sprzęt wodny: kajaki, wiosła, kamizelki ratunkowe. Woda w zalewie jest zdatna do kąpieli. Na zbiorniku są też bardzo dobre warunki do uprawiania żeglarstwa czy windsurfingu. Od kilku lat odbywają się tu np. regaty eliminacyjne Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Osoby wypoczywające nad kąpieliskiem mają do dyspozycji plażę o powierzchni ponad 8 tys. m2, trzy rekreacyjne pomosty, korty tenisowe, boiska do koszykówki, siatkówki i badmintona, plac zabaw oraz ściankę wspinaczkową. Teren wokół ośrodka posiada wygodny parking oraz zadaszone miejsca ogniskowe pozwalające na grillowanie bez względu na pogodę. Biwakowicze oraz turyści z przyczepą campingową mają możliwość skorzystania z podłączenia do energii elektrycznej oraz zaplecza socjalno-sanitarnego (łazienki, prysznice, umywalki).

Ze Starego Dworu organizowane są rejsy wycieczkowe Mazurskiej Służby Ratowniczej. „Dzika Ola” i „Igor” mogą zabrać odpowiednio 7 lub 20 pasażerów.
Przy ośrodku znajduje się wybudowany na ponad tysiąc miejsc amfiteatr, który swoją ofertą kulturalną uatrakcyjnia wypoczynek nad jeziorem.
W kalendarzu wydarzeń ośrodka znajdziemy m.in. Puchar Centralnej Europy Modeli Wodnosamolotów, a w sezonie weekendowe koncerty nad wodą.

Punkt Informacji Turystycznej w Narewce*
Stanica Kajakowa
ul. Hajnowska 33
17-220 Narewka
www.gci.narewka.pl

Narewka – kąpielisko na rzece Narewka. Latem odbywają się tu koncerty oraz festyny, m.in. Noc Kupały - zawsze 7 lipca - tego dnia cerkiew prawosławna świętuje dzień Św. Jana.

Zbiornik BachmatyZalew "Bachmaty", Sztuczny akwen utworzony na rzece Orlanka. Mieści się tu Ośrodek Wypoczynkowy "Bachmaty" z kilkoma domkami do wynajęcia, polem namiotowym i miejscami ogniskowymi. Znajduje się tu wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego (rowery, kajaki, rowery wodne) oraz boisko do siatkówki plażowej

Informacja:

Zbiornik wodny Bachmaty

ul. Główna 67, 17-204 Dubicze Cerkiewne,

tel. 85 682 79 99 , 85 685 20 54,

Wypożyczalnia sprzętu wodnego w sezonie letnim

(maj - wrzesień) w godz. 8.00 – 20.00

11 rowerów wodnych, 5 kajaków, 6 żaglówek

Zalew "Repczyce", Pięknie położony zalew, utworzony na rzece Nurzec, koło miejscowości Dobrowoda. Zbiornik ten spełnia rolę lokalnego obiektu wypoczynkowego z polem namiotowym, boiskiem do piłki plażowej i wypożyczalnią sprzętu wodnego, sanitariaty, ujęcie wody, podłączenie do prądu.

Informacja:

tel. 85 681 80 54, 506 921 197,

17-250 Kleszczele

wypożyczalnia sprzętu wodnego w sezonie letnim

(czerwiec- sierpień).

8 kajaków, 4 rowery wodne

Więcej o kąpieliskach w zakładce zbiorniki wodne