Informacja turystyczna:

tel. 85 682 43 81, fax 85 682 51 41

e-mail: turystyka@powiat.hajnowka.pl

Infolinia Turystyczna Polskiej Organizacji Turystycznej

dla osób dzwoniących z numerów polskich operatorów
608 599 999 (telefon bezpieczeństwa)

konsultanci obsługują infolinię w języku polskim, angielskim i niemieckim.

Wyprzedaż Garażowa – Drugie życie „Durnostojki”, 16.09.2017

plakatW sobotę, 16 września w Hajnówce odbędzie wyprzedaż garażowa.

W godzinach 9:00 – 15:00 w Parku Miejskim (Miasteczko Ruchu Drogowego – obok Placu Zabaw) będzie można na własnoręcznie przygotowanym stoisku sprzedać wszystko to, co niepotrzebnie zajmuje miejsce.

Wyprzedaż garażowa to nie tylko okazja do pozbycia się tego, co powszechnie uważamy za zapchajdziury. To także okazja do znalezienia unikatowych przedmiotów i bibelotów, które wzbogacą kolekcje pasjonatów. Niewykluczone też, ze będzie można coś wymienić, doskonaląc przy okazji umiejętności negocjacyjne.

W wyprzedaży mogą wziąć udział również dzieci – wystarczy, że przygotują stoisko sprzedażowe pod opieką rodziców.

Udział w wyprzedaży jest bezpłatny, a wstęp wolny.

W wyprzedaży garażowej mogą wziąć udział wszyscy chętni, z wyjątkiem firm zajmujących się profesjonalną sprzedażą. Podczas wyprzedaży można sprzedawać dowolne przedmioty zalegające w domu (książki, czasopisma, płyty, zabawki, odzież, obuwie, sprzęt AGD, meble, własnoręcznie wykonane przedmioty). Zabrania się handlu przedmiotami nie dopuszczonymi do sprzedaży lub wymagających koncesji (np. broń, alkohol itp.) Istotną sprawą jest, iż sprzedawane przedmioty nie podlegają podatkowi VAT, o ile są w posiadaniu sprzedającego minimum pół roku, a zysk ze sprzedaży nie przekracza 1000zł/szt. Należy pamiętać, iż organizator nie ponosi odpowiedzialności za sprzedawane przedmioty, nie zapewnia stolików, wieszaków i innych rzeczy służących do rozkładania towarów. Udział w wyprzedaży jest bezpłatny.

Po zakończeniu każdy uczestnik ma obowiązek posprzątać po sobie.