Delegacja z powiatu hajnowskiego na Święcie Regionu Rundale na Łotwie.

Kategoria: Informacje prasowe

w trakcie wizyty W dniach: 2-4.06.2017 r. przedstawiciele powiatu hajnowskiego na czele z Przewodniczącym Rady Powiatu – Lechem Michalakiem  oraz grupa teatralna „SZTORM” z białowieskiego Domu Dziecka uczestniczyli w Święcie Regionu Rundale „KINO VIENO”.

Opiekunami młodzieży byli: Krystyna Dackiewicz - Dyrektor Domu Dziecka w Białowieży, jednocześnie autorka kostiumów i scenografii do przedstawienia oraz Pani Joanna Troc – reżyser i opiekun artystyczny grupy teatralnej „SZTORM”. Na zaproszenie naszych partnerów z Łotwy młodzież mogła zaprezentować swoje umiejętności aktorskie podczas widowiskowego święta w Rundale, którego motywem tegorocznej edycji było kino i znani artyści szklanego ekranu. Wychowankowie białowieskiego Domu Dziecka wykonali inscenizację teatralną pt. „Jaś i Małgosia”. Spektakl był taneczno-ruchowo-muzyczną wersją jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm. Forma spektaklu, kostiumy i scenografia zainspirowane zostały filmami niemymi okresu niemieckiego ekspresjonizmu. Baśń o Jasiu i Małgosi została tu pokazana w formie horroru - na szczęście - z przymrużeniem oka. Zespół aktorski Teatru Sztorm wzbudził ogromne zainteresowanie i podziw wśród widowni – oklaskom nie było końca. Cała impreza odbywała się w niezwykle pięknej i malowniczej scenerii parku przy Pałacu w Rundale. Oprócz młodych wykonawców z powiatu hajnowskiego w święcie uczestniczyły grupy z: Gminy Wiązowna z Polski, Swisłoczy na Białorusi, Litwy, Łotwy. W czasie wolnym młodzież odwiedziła Tervete Nature Park.

                Program wizyty  delegacji z powiatu hajnowskiego przewidywał również wspólne spotkanie wszystkich międzynarodowych delegacji, podczas którego miała miejsce kilkunastominutowa prezentacja o każdym z partnerów oraz dyskusja o przyszłej współpracy między partnerskimi samorządami.  Oprócz tego przedstawiciele samorządu hajnowskiego zwiedzili kompleks turystyczny Mazmeżotnes, zapoznali się z funkcjonowaniem przedszkola w Saulaines a także uczestniczyli w Święcie Regionu Rundale.

Pobyt na Łotwie zakończyła krótka wycieczka krajoznawcza do stolicy Łotwy -  Rygi, podczas której młodzież mogła pospacerować malowniczymi uliczkami starego miasta oraz skosztować   łotewskich lodów.

Wydział Promocji i Rozwoju

w trakcie pobytu

w trakcie wizyty

w trakcie wizyty

w trakcie pobytu

w trakcie wizyty

w trakcie wizyty

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Piosenka Białoruska 2018 – 11.02.2018

KINO CINEMA LUMIERE w Hajnówce, 12.02.2018

 

                     Więcej zapowiedzi