Wizyta w partnerskim Powiecie Nowosądeckim

Kategoria: Informacje prasowe

W dniach: 02-04.06.2017 r. delegacja z powiatu hajnowskiego i grupa młodych piłkarzy „Orliki” z Narewki gościła w partnerskim regionie na Sądeccyźnie.

W skład delegacji wchodzili dyrektorzy szkół średnich w Hajnówce, Pani Barbara Wasiluk – członek Zarządu Powiatu Hajnowskiego oraz przedstawiciele jednostek powiatu hajnowskiego. Grupa młodych piłkarzy „Orliki” z Narewki pod opieką trenera  Mirosława Krasnopolskiego, reprezentowała Powiat Hajnowski  w Międzynarodowym Dziecięcym Turnieju Piłki Nożnej w Muszynie. W turnieju zmagały się drużyny z  Polski, Serbii, Rumunii i Słowacji. Każda z drużyn została udekorowana medalami, a zwycięzcy – pucharami. Każdy z zawodników otrzymał też upominki, a drużyny - maskotki żubra z Powiatu Hajnowskiego, które wzbudziły powszechny zachwyt wśród młodych piłkarzy.

Podczas dwóch dni pobytu członkowie delegacji odwiedzili kilka instytucji publicznych, w tym: szpital w Krynicy-Zdroju, Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Nawojowej, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy Zdroju oraz Internat Międzyszkolny w Starym Sączu. Była to ciekawa wymiana praktyk i dzielenie się doświadczeniami. Odbyło się również spotkanie w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu, podczas którego dyskutowano o przyszłej dalszej współpracy i nowych propozycjach wspólnych działań. Po rozmowach był także czas na zwiedzanie ciekawych zabytków i osobliwości przyrodniczych, z których słynie Ziemia Sądecka (malownicze miejscowości uzdrowiskowe Muszyna i Krynica Zdrój, klasztor i rynek w Starym Sączu, cerkiew w Powroźniku).

Wydział Promocji i Rozwoju

w trakcie pobytu