Wizyta w partnerskim Powiecie Nowosądeckim

Kategoria: Informacje prasowe

W dniach: 02-04.06.2017 r. delegacja z powiatu hajnowskiego i grupa młodych piłkarzy „Orliki” z Narewki gościła w partnerskim regionie na Sądeccyźnie.

 W skład delegacji wchodzili dyrektorzy szkół średnich w Hajnówce, Pani Barbara Wasiluk – członek Zarządu Powiatu Hajnowskiego oraz przedstawiciele jednostek powiatu hajnowskiego. Grupa młodych piłkarzy „Orliki” z Narewki pod opieką trenera  Mirosława Krasnopolskiego, reprezentowała Powiat Hajnowski  w Międzynarodowym Dziecięcym Turnieju Piłki Nożnej w Muszynie. W turnieju zmagały się drużyny z  Polski, Serbii, Rumunii i Słowacji. Każda z drużyn została udekorowana medalami, a zwycięzcy – pucharami. Każdy z zawodników otrzymał też upominki, a drużyny - maskotki żubra z Powiatu Hajnowskiego, które wzbudziły powszechny zachwyt wśród młodych piłkarzy.

Podczas dwóch dni pobytu członkowie delegacji odwiedzili kilka instytucji publicznych, w tym: szpital w Krynicy-Zdroju, Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Nawojowej, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy Zdroju oraz Internat Międzyszkolny w Starym Sączu. Była to ciekawa wymiana praktyk i dzielenie się doświadczeniami. Odbyło się również spotkanie w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu, podczas którego dyskutowano o przyszłej dalszej współpracy i nowych propozycjach wspólnych działań. Po rozmowach był także czas na zwiedzanie ciekawych zabytków i osobliwości przyrodniczych, z których słynie Ziemia Sądecka (malownicze miejscowości uzdrowiskowe Muszyna i Krynica Zdrój, klasztor i rynek w Starym Sączu, cerkiew w Powroźniku).

 

Wydział Promocji i Rozwoju

w trakcie pobytu

w trakcie pobytu

w trakcie pobytu

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Piosenka Białoruska 2018 – 11.02.2018

KINO CINEMA LUMIERE w Hajnówce, 12.02.2018

 

                     Więcej zapowiedzi