Wakacyjny Poradnik Pacjenta - by wakacje były bezpieczne

Kategoria: Zdrowie

Biuro Rzecznika Praw Pacjenta opracowało broszurę "Wakacyjny Poradnik Pacjenta" stanowiącą kompendium wiedzy o prawach pacjenta, profilaktyce czy ubezpieczeniu zdrowotnym.

Zwarte w broszurze porady oraz wskazówki informują pacjentów m.in.  o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego, co zrobić, kiedy nasz lekarz rodzinny przebywa na urlopie, a konieczna jest wizyta lekarska, o warunkach korzystania z pomocy lekarza poza miejscem zamieszkania, a także w jakich sytuacjach należy korzystać z nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej.

Elektroniczna wersja „Wakacyjnego Poradnika Pacjenta” dostępna jest na stronie Biura w zakładce „Edukacja – poznaj swoje prawa”. Bezpośredni link do publikacji  TUTAJ.

Choroba nie wybiera - każdy z nas w każdej chwili może stać się pacjentem, stąd zachęcamy do zapoznania się z publikacją.

Katarzyna Miszczuk