Nabór na lokalizację do Pracowni Orange

Kategoria: Informacje prasowe

Fundacja Orange informuje, że 10.08. br. rozpoczął się nabór do programu społecznego Pracownie Orange. Finalnie w małych miejscowościach i wsiach (do 40 tys. mieszkańców) powstaną świetlice multimedialne  dostępem do szybkiego Internetu oraz sprzętem. Fundacja dostarczy również środki na odnowienie pomieszczenia oraz na oznakowanie lokalizacji. Docelowo ma powstać 25 Pracowni.

O pracownię Orange mogą ubiegać się 3 osobowe grupy nieformalne, które w porozumieniu z lokalną instytucją (domem kultury, urzędem itp.)lub organizacją przedstawią pomysły na wykorzystanie świetlicy z pożytkiem dla całej społeczności lokalnej. I oczywiście – znajdą lokal, w którym pracownia będzie funkcjonować. 

Pracownia Orange to miejsce, w którym mieszkańcy mogą aktywnie spędzać czas, rozwijając swoje pasje i ucząc się, jak kreatywnie korzystać z nowych technologii. Wszystko to w nowoczesnej przestrzeni, wyposażonej w komputery, urządzenia wielofunkcyjne, konsole, drukarki 3D i zestaw mebli, z bezpłatnym dostępem do internetu. Ich liderzy, przy wsparciu Fundacji Orange, organizują zajęcia i warsztaty, które odpowiadają na różnorodne potrzeby osób w każdym wieku.

By przystąpić do programu należy wypełnić wniosek aplikacyjny na stronie www.pracownieorange.pl w terminie 10 sierpnia – 8 września. Spośród nadesłanych aplikacji Komisja wybierze 64 najciekawsze propozycje. O tym, która miejscowość znajdzie się w gronie 25. Zwycięzców, zdecydują internauci w głosowaniu on-line.

Zachęcamy do aktywności i działania na rzecz swoich małych ojczyzn. Zwłaszcza, że zwycięstwo jest realne – od 2015r. w Dubinach prężnie działa Pracownia Orange. Poza dostępem do szybkiego internetu, cyklicznie odbywają się tam warsztaty i szkolenia – skierowane szczególnie do najmłodszych mieszkańców gminy.  

<< WYPEŁNIJ WNIOSEK I ZMIEŃ SWOJĄ MIEJSCOWOŚĆ Z PRACOWNIĄ ORANGE >>

Katarzyna Miszczuk

na podstawie materiałów Fundacji Orange

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Wiosenne dekoracje na okno – 23.02

Kino Cinema Lumiere – 26.02

 

                     Więcej zapowiedzi