Ruszają pożyczki na rozwój turystyki w Polsce Wschodniej

Kategoria: Ogłoszenia

Wkrótce do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z branży turystycznej trafią pierwsze pożyczki w ramach projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał trzy pierwsze umowy z pośrednikami finansowymi na łączną kwotę 30 milionów złotych. Dotyczy to województwa lubelskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Niebawem dołączą pozostałe województwa, czyli podkarpackie i podlaskie.

Łączny budżet projektu to 200 milionów złotych. Pieniądze będą udostępniane stopniowo do 2026 r. w transzach, a ich dysponentem jest Minister Rozwoju.

Pożyczki o wartości jednostkowej do 500 tysięcy złotych, udzielane będą na okres 5 lat na warunkach korzystniejszych niż rynkowe, w całości przeznaczone na finansowanie inwestycji na terenie Polski Wschodniej. Udzielane będą m.in. na budowę i remont obiektów infrastruktury turystycznej, uzdrowisk, obiektów noclegowych, infrastruktury rekreacyjno-sportowej, a także na tworzenie i rozwój parków tematycznych oraz podniesienie jakości świadczonych usług i infrastruktury turystycznej.

Przedstawiciele tradycyjnych zawodów takich jak rękodzieło i rzemiosło, przedsiębiorcy wytwarzający i sprzedający żywność ekologiczną, jak również produkty tradycyjne i regionalne, także mogą starać się o pożyczki. Preferowane będą młode przedsiębiorstwa – do 2 lat oraz obiekty posiadające lub starające się o status „Miejsca Przyjaznego Rowerzystom” w ramach Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.

Dokładne informacje dotyczące projektu znaleźć można na stronach internetowych Banku Gospodarstwa Krajowego i Ministerstwa Rozwoju.

Źródło: mr.gov.pl

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

Hajnowski Dom Kultury ogłasza  XI PRZEGLĄD NA HAFT I KORONKĘ – Powiatu Hajnowskiego 2018

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Spotkajmy się na ławeczce – czyli promocja książki, 16.03.2018

                     Więcej zapowiedzi