Wizyta Hajnowskiego Biskupa Pawła w Starostwie Powiatowym

Kategoria: Informacje prasowe

wizyta biskupaWczoraj , 16 października br., Starostwo Powiatowe w Hajnówce odwiedził wyjątkowy gość - Hajnowski Biskup Paweł.

Biskupowi towarzyszył m.in. Dziekan ks. Mitrat Michał Niegierewicz. Biskupa powitali: Starosta Hajnowski Mirosław Romaniuk, Burmistrz Miasta Hajnówka Jerzy Sirak oraz Wójt Gminy Hajnówka Lucyna Smoktunowicz. Podczas wizyty i spotkania z pracownikami urzędów- starostwa, miasta i gminy, ks. Biskup w swoim wystąpieniu podkreślił rolę samorządu w życiu mieszkańców, podziękował za miłe przyjęcie, zaznaczył, jak pozytywnie zmieniła się Hajnówka. Starosta Hajnowski Mirosław Romaniuk podkreślił, jak dużym wyróżnieniem dla regionu jest powołanie instytucji biskupa, podziękował Biskupowi za wizytę, a także wyraził na dzieję na wsparcie.

Biskup Hajnowski Paweł został powołany 24 sierpnia br. w trakcie Świętego Soboru Biskupów Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Biskup Paweł objął miejsce nieobsadzone od śmierci abp. Mirona.

Katarzyna Miszczuk

w trakcie wizyty w trakcie wizyty w trakcie wizyty  w trakcie wizyty  w trakcie wizyty  w trakcie wizyty  w trakcie wizyty

.

Wiosenne dekoracje na okno – 23.02