Pronar otworzył halę produkcyjną w Hajnówce

Kategoria: Informacje prasowe

59f81c652b004_p_0.jpgZatrudnienie może znaleźć 400 pracowników. Poszukiwani są konstruktorzy, planiści produkcji, spawacze, technologowie, mechanicy czy monterzy.

30 października br. w obecności Ministra Rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, Wojewody Podlaskiego   Bohdana Paszkowskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego Jerzego Leszczyńskiego, Hajnowskiego biskupa Pawła, Ks. Biskupa prof. dr hab. Tadeusza Pikusa, Starosty Hajnowskiego Mirosława Romaniuka i innych znamienitych gości, dokonano uroczystego otwarcia nowej hali produkcyjnej w Hajnówce.

Atrakcyjne projekty, nowoczesne technologie w połączeniu z tradycją i pasją tworzenia sprawiły, że na przestrzeni niemal trzydziestu lat Pronar zbudował pozycję lidera na rynku maszyn rolniczych, wspierając rozwój gospodarzy Rzeczypospolitej Polskiej i powiatu hajnowskiego. Jako mieszkaniec regionu jestem dumny, że tak prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo ma swoją siedzibę tu, na skraju Puszczy Białowieskiej i wspiera rozwój regionu. Jako samorządowiec – jestem dumny z możliwości współpracy z firmą o tak dużym dorobku i potencjale. - podkresla Starosta Hajnowski Mirosław Romaniuk.

Hala produkcyjna w Hajnówce jest już siódmym zakładem Pronaru zlokalizowanym w woj. Podlaskim – obok zakładów w Narwi, Narewce, Siemiatyczach i Strabli.

W Hajnówce będą produkowane osie, półosie, układy jezdne i przekładnie - przy pomocy nowoczesnego parku maszynowego.

PRONAR jest największym pracodawcą w województwie podlaskim, zatrudniającym ponad 2 tys. osób. Przedsiębiorstwo eksportuje swoje wyroby do 60 krajów świata. PRONAR to także jeden z największych na świecie producentów kół do maszyn rolniczych, posiadający własne Centrum Badawczo-Rozwojowe wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, wykorzystywany do badania i testowania produkowanych elementów i maszyn.

Katarzyna Miszczuk

Zdjęcia: Andrzej Zdanowicz, Mieczysław Jurkowski. Pobrano ze strony wspolczesna.pl

otwarcie Pronaru  otwarcie Pronaru  otwarcie Pronaru  otwarcie Pronaru  otwarcie Pronaru  otwarcie Pronaru  otwarcie Pronaru

Wiosenne dekoracje na okno – 23.02