Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Hajnówce otrzyma tablice interaktywną

Kategoria: Informacje prasowe

W ramach Rządowego Programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych „Aktywna tablica”, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy otrzyma tablicę interaktywną. Koszt przedsięwzięcia  to 17 500 zł, z czego – 14 000 tyś. to dotacja Wojewody, 3500 zł – dołożył Zarząd Powiatu.

Tablica interaktywna na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykła sucho ścieralna, biała tablica, jakie spotyka się w szkołach. Cały sekret tkwi w oprogramowaniu, umożliwiającym podłączenia do komputera i rzutnika. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik, sterując specjalnym pisakiem (działającym jak myszka komputerowa), może uruchomić dowolny program multimedialny, przesuwać zdjęcia, włączać dźwięki i filmy, nanosić notatki na dowolny obraz, a efekty swojej pracy zapisać w pamięci dysku.

Wykorzystywanie nowych technologii w placówkach oświatowych, przy szybkim postępie technologicznym, staje się normą. Dzięki rządowemu programowi, przy wkładzie własnym samorządu, kolejna szkoła w powiecie hajnowskim zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt.

Katarzyna Miszczuk

Wiosenne dekoracje na okno – 23.02