Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Hajnówce otrzyma tablice interaktywną

Kategoria: Informacje prasowe

W ramach Rządowego Programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych „Aktywna tablica”, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy otrzyma tablicę interaktywną. Koszt przedsięwzięcia  to 17 500 zł, z czego – 14 000 tyś. to dotacja Wojewody, 3500 zł – dołożył Zarząd Powiatu.

Tablica interaktywna na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykła sucho ścieralna, biała tablica, jakie spotyka się w szkołach. Cały sekret tkwi w oprogramowaniu, umożliwiającym podłączenia do komputera i rzutnika. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik, sterując specjalnym pisakiem (działającym jak myszka komputerowa), może uruchomić dowolny program multimedialny, przesuwać zdjęcia, włączać dźwięki i filmy, nanosić notatki na dowolny obraz, a efekty swojej pracy zapisać w pamięci dysku.

Wykorzystywanie nowych technologii w placówkach oświatowych, przy szybkim postępie technologicznym, staje się normą. Dzięki rządowemu programowi, przy wkładzie własnym samorządu, kolejna szkoła w powiecie hajnowskim zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt.

Katarzyna Miszczuk

 

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Wiosenne dekoracje na okno – 23.02

Kino Cinema Lumiere – 26.02

 

                     Więcej zapowiedzi