„Dzień postaci z bajek”

Kategoria: Informacje prasowe

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie. Bajki i baśnie, te czytane i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Bajkowi bohaterowie doczekali się swojego święta i obchodzą je 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby poczytać lub przedstawić bajki dzieciom, czy też przypomnieć swoje bajki z dzieciństwa. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

6 listopada świątecznie było w przedszkolach i naszej bibliotece. „Bajka o Wiśle” w formie teatrzyku kamishibai była bohaterem spotkań bibliotecznych z przedszkolakami. Ekscytującą opowieść o Wiśle prezentowały bibliotekarki: Agnieszka Kazberuk i Joanna Kisielewicz.

Po raz kolejny przypadł nam zaszczyt udziału w uroczystościach jesiennego świętowania z książką w Przedszkolu nr 2. Tego dnia dzieci były przebrane za bajkowe postacie. Był lew, zorro, królewicz. Były królewny i księżniczki, biedronki i inni bohaterowie. Numerem jeden Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek w przedszkolu był spektakl teatralny „Trzy świnki”. Przedszkolanki:  Bożena Janicka, Beata Środa, Agata Majewska-Iwaniuk i Barbara Grosz wystąpiły w roli aktorek teatrzyku, Wspaniała inscenizacja, reżyseria i wesoła muzyka połączona ze śpiewem wprowadziły w beztroski bajkowy nastrój. Dzieci bawiły się doskonale. Aktywnie uczestniczyły w konkursie           „Zagadka – jaki to bohater”,  a potem wysłuchały wierszy, które czytały: Jolanta Stefaniuk – inspektor Oświaty miasta Hajnówka, Alla Gryc – dyrektor MBP i Iwona Raszkiewicz – dyrektor przedszkola organizującego uroczystość.

Potrzeba poznania bohaterów literackich i potrzeba poznania innych bajek to pragnienie wielu dzieci. A obowiązkiem nas dorosłych, jest spełnianie tych potrzeb. Zatem znajdźmy czas na czytanie. Czytajmy dzieciom książki, czytajmy je codziennie!!!

Miejska Biblioteka Publiczna oferuje bogaty zestaw literatury dziecięcej. Biblioteka jest czynna od wtorku do piątku, w godzinach od 10.00 do 18.00, w soboty od 8.00 do 16.00.

 Serdecznie zapraszamy!!!

 

Alla Gryc

Fot. Maria Maciuka

zajęcia  zajęcia  zajęcia  zajęcia

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Wiosenne dekoracje na okno – 23.02

Kino Cinema Lumiere – 26.02

 

                     Więcej zapowiedzi