Prestiżowa nagroda Best Travel 2018 dla Polski. Doceniony Białowieski Park Narodowy

Kategoria: Informacje prasowe

Białowieski Park Narodowy na liście miejsc wartych odwiedzenia wg rankingu Lonely Planet.

Eksperci prestiżowego przewodnika turystycznego Lonely Planet uznali Polskę za jeden z najlepszych kierunków turystycznych w kategorii „Top 10 Best Value places to travel to in 2018”. Przyznawaną w ramach plebiscytu „Best in Travel” nagrodę odebrali na międzynarodowych targach World Travel Market w Londynie wiceminister sportu i turystyki Dariusz Rogowski oraz prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

Drugi dzień targów był dla Polski szczególnie udany. Minister Rogowski wraz z prezesem Andrzejczykiem odebrali z rąk przedstawicieli prestiżowego przewodnika turystycznego Lonely Planet najważniejszą nagrodę turystyczną roku. Polskę została uznana za jeden z najlepszych kierunków turystycznych w kategorii „Top 10 Best Value places to travel to in 2018”.

Wśród wyróżnionych krajów, tylko cztery znajdują się w Europie. Poza Polską, są nimi Estonia, Hiszpania (Lanzarote) oraz Wielka Brytania.

Wśród atrakcji turystycznych naszego kraju wymieniony został Kraków, który przyciąga, jak podkreślono w komunikacie, tłumy większe niż Praga czy Berlin i ma korzystniejsze ceny, stare miasto w Gdańsku oraz piękna sceneria Wybrzeża. Doceniono również piękno historyczne Lublina, Torunia oraz Tarnowa. Fanom spotkań z naturą, przewodnik poleca Zakopane oraz Białowieski Park Narodowy. Przewodnik chwali Polskę również za niedrogie połączenia kolejowe i autobusowe, przystępne ceny posiłków, piwa i zakwaterowania.

źródło: POT

Nagroda