Promocja książki "Białowieża szeptem", 24.11.2017

Kategoria: Kultura

Centrum Promocji Regionu "Czerlonka" w Hajnówce zaprasza na spotkanie z Anna Kamińską i promocję jej książki "Białowieża szeptem".

Kiedy: 24.11.2017, godz. 17.00

Gdzie: Hajnówka, ul. T. Sołoniewicz 2

Biografia jedynego takiego miejsca na Ziemi. Szeptem o najgłośniejszym lesie w Europie, o losach i tajemnicach ludzi nierozerwalnie z nim związanych.
Białowieża i Puszcza Białowieska – świat realny i magiczny zarazem, natura i człowiek organicznie zjednoczeni; historia XX i XXI wieku oraz indywidualne – piękne, dramatyczne i zagadkowe – losy w porywającej reporterskiej opowieści Anny Kamińskiej.
„Wiedxmar” był prawdziwym czarnoksiężnikiem, „Mordala” – zapalonym kłusownikiem, Filimon Waszkiewicz – ostatnim bartnikiem. Olga Nieścierowna jeździła do chorych na rowerze, Halinę Kopalińską do Białowieży rzuciły burzliwe dzieje XX wieku, Jan Potoka zaś – późniejszy karmiciel żubrów - przetrwał dziesięć lat łagru tylko dzięki nadziei, że jeszcze kiedyś wróci do Puszczy. takich jak oni było wielu …
Wielopokoleniowe rodzinne wspomnienia, wojenne tułaczki i powroty, historie udokumentowane w kronikach kryminalnych oraz te sekretne, skrywane dotąd w czterech ścianach białowieskich chat. Teraz po raz pierwszy opowiedziane szeptem.