Wystawa portretów Marcina „Kryszpin” Kryszpiniuka, 24.11.2017

Kategoria: Kultura

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy portretów Marcina „Kryszpin” Kryszpiniuka z Bielska Podlaskiego.

Wernisaż wystawy odbędzie się 24 listopada 2017 (piątek) godz. 17.00 w Muzeum  i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce, ul. 3 Maja 42

Marcin „Kryszpin”  Kryszpiniuk –urodzony w 1976 r. w Bielsku Podlaskim. Ukończył Technikum Budowlane oraz Studium Pielęgniarskie w Bielsku Podlaskim.  Pracuje w jednej z bielskich firm. Rysuje od dziecka i tą pasją zaraża również swoje dzieci. Realizuje się tworząc głównie portrety w technice ołówka, węgla i tuszu, zaś w technice pasteli i akrylu powstają pejzaże i martwe natura. Oprócz malarstwa jego pasją jest też muzyka. Grał w zespole EREBOS w Bielsku Podlaskim, teraz tworzy projekty plakatów, płyt zespołów oraz projekty koszulek. Uczestniczy w zajęciach Pracowni Plastycznej ATELIER działającej przy Bielskim Domu Kultury. Bierze udział w wystawach, przeglądach i plenerach.

Wystawa realizowana jest dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku