Spektakl dla dzieci "Vovčok Movčok" w Białowieży, 05.12.2017 i Dubinach, 06.12.2017

Kategoria: Kultura
Kiedy: 5 grudnia w godzinach 18:00 - 18:50

Gdzie: Białowieski Ośrodek Kultury, ul. Sportowa 1, 17-230 Białowieza, Bialystok, Poland

Kiedy:  6 grudnia w godzinach 18:00 - 18:50

Gdzie:Gminne Centrum Kultury w Dubinach

„Vovčok Movčok” (Wilczek Milczek) to zabawna, wzruszająca, a jednocześnie wprowadzająca w autentyczny świat flory i fauny Puszczy Białowieskiej opowieść o przyjaźni, miłości i wolności, okraszona muzyką na żywo, piosenkami i obrazami Puszczy. Zobaczymy ją w wykonaniu bielskich aktorów z Teatr Czrevo - Joanna Troc i Tomasz Taranta. Scenariusz autorstwa Dagmara Widanow - literatki oraz przewodniczki po Puszczy Białowieskiej, powstał na podstawie bajki Bogdan Dudko "Wilczek Milczek", wydanej przez Fundacja BIAŁA WIEŻA. Spektakl wyreżyserował Tomasz Zadróżny - założyciel i kierownik Teatr BAZA w Warszawie. Scenografię zaprojektowała i wykonała Łucja Grzeszczyk - na co dzień aktorka Białostockiego Teatru Lalek i asystentka na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Przekładu dokonał tłumacz i literat, miłośnik gwary podlaskiej – Jan Maksymiuk.
Spektakl dla widzów od 4 lat :)
Czas trwania: 50 minut

Zapraszamy 5 grudnia 2017r na godz. 18:00 do Białowieskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny!

Zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji