Listopad w Muzeum - sprawdź, co się działo

Kategoria: Kultura

1. 3.11.2017- stand-up w Muzeum

2. 10.11.2017- koncert "Muzyka bez zastrzeżeń"

3. 16.11.2017-warsztaty z grafiki-kolagrafia

4. 21.11.2017 - warsztaty z rysunku węglem

STAND UP w Muzeum

Stand up, czyli w zasadzie jeden człowiek- który wchodzi na scenę z mikrofonem i ma jedno, za to szalenie trudne zadanie- musi rozbawić do łez ludzi, którzy przyszli na jego występ. I to się udało w pewien piątkowy wieczór. To była nowa propozycja Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej w Hajnówce. Wydarzenie miało miejsce 3 listopada 2017 r. na sympatycznej „Scenie w Mozaikarni”-  historycznym i ważnym dla Hajnówki miejscu- dawnej hali gdzie wykonywano w latach 60-tych mozaikę- dziś miejscu z alternatywnymi wydarzeniami kulturalnymi.

              Publiczność dopisała, ilość przybyłych widzów zaskoczyła organizatorów oraz stand-up-erów. A na scenie wystąpiła znakomita grupa komików z grupy „Śledź stand-up” z Białegostoku. Jako pierwszy zaprezentował się Łukasz Kozłowski, który rozbawił publiczność opowieściami o klientach sklepów wielkopowierzchniowych. Po nim wystąpiła Paulina Potocka, która nie szokuje, nie budzi kontrowersji, jest raczej statyczna, zaś swoje występy buduje przede wszystkim na abstrakcyjnym poczuciu humoru. Paulina otrzymała wiele wyróżnień na festiwalach komediowych. Fragmenty jej programu można było usłyszeć min. w Radiowej Trójce, występowała w takich telewizjach jak TVP Rozrywka, TVP2 oraz Comedy Central Polska. Jako trzeci zaprezentował się Mieszko Minkiewicz z porywającym programem o życiu małżeńskim. To doświadczony stand-uper, od 10 lat na scenie, zdobywca wielu nagród na festiwalach komediowych w całej Polsce, znany z anteny Polsatu, TVP2, TVP Rozrywka, Nowa TV i Comedy Central. Honory gospodarza-konferansjera pełnił zaś Hajnowianin Maciej Snitkowski- oprócz tego, że znakomity muzyk i informatyk to jeszcze stand-uper. Jak mówi o sobie: „Największy stand-uper w grupie Śledź Stand-up” ;)

              Myślę, że to nie ostatni występ tej grupy na scenie w Mozaikarni. O najbliższych wydarzeniach będziemy informować.

Wydarzenie realizowane było  w ramach projektu „Przygraniczny Alians Etniczny” z dotacji Urzędu Miasta Hajnówka.

Agnieszka Tichoniuk

koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert

______________________________________________________________________

KONCERT  „MUZYKA BEZ ZASTRZEŻEŃvol.2 – „Музыка без засцярог”

Drugi jesienny  koncert w tym roku organizowany przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce odbył się 10 listopada 2017 r. Na scenie znów zagrały kapele grające dobrą rockową muzykę w języku polskim i białoruskim. Znów nasz koncert wsparła kampania „Muzyka przeciwko rasizmowi”!!!!

Jako pierwsza na scenie zagrała NIEMORALNA PROPZYCJA  - folk rockowa żywiołowa formacja z Białegostoku . Projekt powstały w sierpniu 2016 r. a na uwagę zasługuje bogate instrumentarium z saksofonem i akordeonem oraz rockowe aranżacje ludowych białoruskich utworów. Jako drugi zespół zagrała KREHA –rock alternatywa z Białegostoku. Jak mówią o sobie: „Kilku kolesi lubiących grać i śpiewać”. Ich twórczość nawiązuje do punka lat 80, a tworzą od kilku miesięcy. Ich twórczość nawiązuje do punka lat 80, a tworzą od kilku miesięcy.Tu również brzmiał akordeon i klawisze. Po nich przyszedł czas na punk rock z Wałbrzycha, czyli SAJGON. Zespół  legenda punk rocka w Polsce założony jeszcze w 1989 r, grał do roku 95- ostatni koncert zagrał w Jarocinie. Po długoletniej przerwie i zmianie praktycznie całego składu (oprócz wokalisty oraz gitarzysty Sławomira Trochy), kapela pojawiła się na krótki czas w roku 2009 -2011. Wtedy właśnie zagrali też w 2010 r. na 2 . FMR 2010. W 2017 roku ponownie zagrali na hajnowskim festiwalu, tym razem w odsłonie klubowej….i jak się okazało znakomity występ załogi z Wałbrzycha.  Na zakończenie mocno energetyczny koncert dała TZN XENNA – punk rock z Warszawy. To również zespół legenda, którego początki sięgają roku 1981-ego z Krzysztofem "Zygzakiem" Chojnackim na czele, który swoją żywiołowością na scenie zawstydziłby niejednego młodszego kolegę po fachu……...  W Hajnówce zagrali po raz pierwszy, a Hajnowianie przyjęli ich  gościnnie i nie pozwolili zejść ze sceny bez bisów.

Dodatkową atrakcją wieczoru  była prezentacja archiwalnych zdjęć pokazująca ROCK w MUZEUM począwszy od 2004 r., a wszystko pod szyldem „Muzyka bez zastrzeżeń”……………...

Póki co „scena w Mozaikarni” ucichła ale kolejne wydarzenia już niebawem …:)

 

Zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku, Urzędu Miasta Hajnówka.

 

Agnieszka Tichoniuk

Fot. A. i T. Tichoniukowie

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 60.jpg 61.jpg 62.jpg 63.jpg 68.jpg 69.jpg 70.jpg 72.jpg 73.jpg

__________________________________________________________________

 „Moje miasto – Hajnówka” w technice graficznej w Muzeum.

14 listopada 2017 w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce odbyły się warsztaty plastyczne. Tematem było nasze miasto i jego przyroda. Warsztaty prowadził hajnowski artysta – malarz - Daniel Gromacki. Technika jaką poznawały dzieci nie była prosta- była to kolagrafia- jedna z technik graficznych. Dzieci najpierw przygotowywały matryce przyklejając do kartonu materiały o różnych fakturach, zaś w kolejnym etapie na matrycę nanoszona była farba drukarska a w efekcie powstały interesujące, czarno-białe odbitki. Dzieci stworzyły przepiękne, pomysłowe prace oddające najbliższe ich otoczenie, czyli- drzewa, domy, cerkwie, kościoły ale i samochody  i ……..kotki na płocie…... Prace zostały wyeksponowane w szkole, tak by zarówno rodzice jak i koledzy mogli również poznać efekty warsztatów.

Uczestnikami warsztatów byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Hajnówce wraz z opiekunką Panią Haliną Daniluk.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu "Przygraniczny alians etniczny", realizowanego dzięki dotacji Urzędu Miasta Hajnówka.

 

Agnieszka Tichoniuk

Fot. A. i T. Tichoniuk

warsztaty warsztaty warsztaty warsztaty warsztaty warsztaty warsztaty warsztaty warsztaty warsztaty warsztaty warsztaty warsztaty

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

Zapraszamy na ferie w regionie

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

KONCERT NOWOROCZNY, 20.01.2018

Spacer tematyczny "Skrzydlata zima", 20.01.2018

 

 

                     Więcej zapowiedzi