Uwaga na fałszywe e-maile, rzekomo przesyłane przez Krajową Administracje Skarbową

Kategoria: Ogłoszenia

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) otrzymały informację o rozsyłanych na skrzynki pocztowe obywateli i przedsiębiorców wiadomościach, które zawierają załącznik ze złośliwym kodem, udający deklarację.

W polu nadawcy widnieje Krajowa Administracja Skarbowa, chociaż wiadomości faktycznie wysłane zostały z zagranicznych, prawdopodobnie przejętych kont pocztowych.

Jak informuje Radosław Hancewicz, rzecznik Azby Administracji Skarbowej w Bialymstoku - KAS w prowadzonych sprawach komunikuje się w sposób przewidziany przepisami Kodeksu Postępowania Administracyjnego, a faktury nie są przesyłane drogą elektroniczną.

W przypadku innych wiadomości otrzymywanych w imieniu administracji publicznej należy zawsze sprawdzać nie tylko nazwę, ale i domenę nadawcy. W przypadku Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej jest to mf.gov.pl i mofnet.gov.pl.

Za: Izba Administracji Skarbowej