Kategoria: Zdrowie

Banner Aplikacja CanCallCencer Pobierz Aplikację CanCell Cancer i SweetPregna - mobilne aplikacje NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił dla pacjentów dwie mobilne aplikacje na smartfony. Pierwsza to CanCell Cancer - ocenia predyspozycje genetyczne oraz ryzyko zachorowania na najczęściej występujące nowotwory. Druga, dla kobiet z cukrzycą ciążową - SweetPregna, ma służyć samokontroli, prawidłowemu odżywianiu, aktywności fizycznej i kontroli masy ciała przyszłych mam, u których zdiagnozowano cukrzycę.
Obie aplikacje są darmowe.

Aplikacja mobilna CanCell Cancer ocenia ryzyko zachorowania na najczęściej występujące choroby nowotworowe. Jest skierowana do osób zdrowych, które chcą prowadzić zdrowy tryb życia i w ten sposób zminimalizować ryzyko zachorowania.

Aplikacja CanCell Cancer:

• szacuje predyspozycje genetyczne i ocenia ryzyko zachorowania na najczęściej występujące nowotwory,
  • monitoruje dietę i aktywność fizyczną,
  • pomaga rzucić palenie,
  • przypomina o okresowych badaniach profilaktycznych,
  • pomaga znaleźć odpowiednią placówkę medyczną,
  • informuje na temat nowotworów i ich profilaktyki,
  • jest dostępna w trzech językach: polskim, angielskim i norweskim.

Z kolei aplikacja SweetPregna podpowie przyszłym mamom, u których zdiagnozowano cukrzycę, w jaki sposób ustalić zapotrzebowanie kaloryczne oraz prawidłowo kontrolować glikemię. Kobiety, za pomocą aplikacji, będą mogły samodzielnie komponować swoje posiłki, zapisywać pomiary z glukometru, by później móc przekazać to swojemu lekarzowi.

Obie aplikacje powstały dzięki współfinansowaniu projektu w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

POBIERZ APLIKACJĘ NFZ (aby wejść kliknij banner)

Banner Aplikacja CanCallCencer Pobierz Aplikację

Banner SweetPregna pobierz aplikację