Hajnówka: półmetek zajęć z doradztwa zawodowego w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – EFS”

Kategoria: Informacje prasowe

W Młodzieżowym Centrum Kariery w Hajnówce trwa realizacja projektu „Od szkolenia do zatrudnienia - EFS”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Doradca zawodowy MCIZ w Białymstoku realizuje cykl czterdziestogodzinnych spotkań grupowych z 10 uczestnikami projektu. Głównym celem zajęć jest motywowanie beneficjentów do aktywnego podejmowania nowych wyzwań zawodowych. Podczas warsztatów, które odbyły się do tej pory, doradca zawodowy skupił się na integracji grupy i budowaniu wzajemnego zaufania. Prowadząca zajęcia uświadomiła beneficjentom, jak ważne jest poczucie własnej wartości
i świadomość samego siebie podczas szukania pracy. Młodzi ludzie mieli okazję zapoznać się ze schematami efektywnej komunikacji interpersonalnej, dowiedzieć się, jak ważną rolę w porozumiewaniu się z drugim człowiekiem odgrywa komunikacja niewerbalna. Doradca zawodowy przybliżył uczestnikom spotkań wiedzę o wymaganiach, jakie stawia przed nimi współczesny rynek pracy i jakiego kandydata poszukują pracodawcy. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi: dyskusja, „burza mózgów”, praca w małych grupach, aby w jak największym stopniu zaangażować i pobudzić młodzież do działania. Podczas kolejnych zajęć uczestnicy zostaną zapoznani z instytucjami rynku pracy działającymi na rzecz młodzieży, prawami i obowiązkami pracownika i pracodawcy. Beneficjenci zostaną przygotowani do samodzielnego poruszania się na rynku pracy. Wspólne pisanie CV, przeprowadzenie symulacji rozmowy kwalifikacyjnej i poznawanie nowoczesnych metod poszukiwania pracy, to tylko podstawowe zagadnienia, które młodzież będzie miała możliwość razem przećwiczyć.

 

Sporządziła: Marzena Tichoniuk – pośrednik pracy

Autor zdjęć: Emilia Garustowicz – sp. ds. rozwoju zawodowego

 

W załączeniu zdjęcia:

Zdjęcie nr 1 – „Zajęcia grupowe z doradcą zawodowym”.

zajęcia

 

 

                                                                           

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

Hajnowski Dom Kultury ogłasza  XI PRZEGLĄD NA HAFT I KORONKĘ – Powiatu Hajnowskiego 2018

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Spotkajmy się na ławeczce – czyli promocja książki, 16.03.2018

                     Więcej zapowiedzi