Czytaj lekturę za darmo on-line!

Kategoria: Informacje prasowe

Ikonka strony lektury.gov.plCzytanie nigdy nie było tak proste!

Z myślą o uczniach, studentach i kadrze pedagogicznej Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło stronę www.lektury.gov.pl, za pośrednictwem której można bezpłatnie pobrać lekturę. Istnieje możliwość pobrania książki na dysk komputera bądź na tablet lub telefon przez aplikację. Dzięki tej inicjatywie lektury można pobierać przez Internet i słuchać ich wersji audio lub czytać za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej.

Aby łatwiej wyszukać intersujący nas tytuł, wystarczy kliknąć odpowiednie kryteria dostępne w wyszukiwarce strony, następnie pobrać książkę  i …gotowe! Dzięki możliwości pobrania lektury na urządzenia mobilne, możemy po nią sięgnąć – w postaci pliku tekstowego lub audiobooka, w każdej chwili. I to zupełnie za darmo! Koniec z bieganiem po bibliotekach w poszukiwaniu lektury, której nie możemy dostać, bo akurat jest przerabiana. Za pośrednictwem witryny możemy posłuchać lub przeczytać książkę w dowolnym momencie.

W zasobach platformy na ten moment jest dostępne 700 pozycji wybranych z listy lektur obowiązkowych programu podstawowego i rozszerzonego oraz lektur uzupełniających. Całość stanowi 32% z listy wszystkich lektur, ale zgodnie z deklaracją Ministrów baza będzie systematycznie poszerzana o kolejny tytuły.

Zachęcamy do skorzystania i czytania!

Katarzyna Miszczuk