Hajnowski szpital z certyfikatem „Szpital bez bólu”

Kategoria: Zdrowie

Szpital bez bóluZ końcem listopada hajnowski szpital otrzymał certyfikat „Szpitala bez bólu” i tym samym dołączył do grona szpitali, którym troska o komfort leczenia jest najważniejsza.

Certyfikat przyznawany jest na okres 3 lat, wspólnie przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu oraz Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, Towarzystwo Chirurgów Polskich i Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne.

 - Certyfikat to ważny sygnał dla pacjenta, że uśmierzanie bólu pooperacyjnego prowadzone jest na najwyższym poziomie, co przekłada się na wzrost satysfakcji leczenia – mówi Grzegorz Tomaszuk, dyrektor SP ZOZ w Hajnówce.

Certyfikat przyznawany jest placówkom w oparciu o określone kryteria, które musi spełnić cały zespół: lekarzy anestezjologów, lekarzy innych specjalności zabiegowych oraz pielęgniarek. Najważniejsze z nich to uczestnictwo personelu w szkoleniach z zakresu uśmierzania bólu pooperacyjnego, wprowadzenie procedury regularnej oceny nasilenia bólu pooperacyjnego, informowanie pacjenta o możliwościach i metodach uśmierzania bólu pooperacyjnego przed zabiegiem, prowadzenie dokumentacji dotyczącej pomiarów bólu i zastosowanego postępowania zgodnie z rekomendacjami uśmierzania bólu oraz monitorowanie ewentualnych działań niepożądanych.

- Obecnie pacjenci Szpitala są monitorowani pod względem bólu. Co najmniej raz na dobę ocenia się ból u każdego chorego. Pacjent pooperacyjny oceniany jest 4 razy. Na każdą ocenę mówiącą o silnym bólu odczuwanym przez pacjenta reaguje lekarz – informuje specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, dr n. med. Tomasz Musiuk, przewodniczący ds. oceny i leczenia bólu.

 

Proces ubiegania się o certyfikat rozpoczął się w grudniu 2016 roku, kiedy to wprowadzona została procedura monitorowania i leczenia bólu w SPZOZ w Hajnówce. Niecały rok później placówka otrzymała certyfikat „Szpital bez bólu”.

- Skuteczne wprowadzenie standardów przeciwbólowych jest zasługą zespołów lekarskiego i pielęgniarskiego, za co chciałbym im podziękować i pogratulować – dodaje Grzegorz Tomaszuk, dyrektor placówki.

 

Kolejny projekt jakim chcieliby się zająć hajnowscy specjaliści to certyfikat i standard postępowania dla pacjentów z bólem przewlekłym.

 

Info. SPZOZ w Hajnówce

Załącznik

CERTYFIKAT

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

Hajnowski Dom Kultury ogłasza  XI PRZEGLĄD NA HAFT I KORONKĘ – Powiatu Hajnowskiego 2018

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Spotkajmy się na ławeczce – czyli promocja książki, 16.03.2018

                     Więcej zapowiedzi