W Polaku się kręci - zobacz spot zrealizowany w ramach projektu

Kategoria: Informacje prasowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących razem z innymi szkołami powiatu hajnowskiego przystąpił do projektu Hajnowskiej Kuźni Aktywności Lokalnej „W hajnowskim się kręci” współfinansowanego ze środków programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Celem projektu jest zwiększenie kompetencji społecznych oraz  świadomości obywatelskiej w powiecie hajnowskim przy wykorzystaniu innowacyjnych, angażujących młodzież form edukacyjnych.

W dniu 27 października br. w  szkole zrealizowalizowano pierwsze z działań projektowych, którego kluczowym celem było wprowadzenie uczniów w tematykę wolontariatu – jako jednej z form działalności obywatelskiej. Było to nowatorskie działanie wykorzystujące zainteresowanie młodzieży nowoczesnymi technologiami i tworzeniem form filmowych.

Cała społeczność szkolna uczniowie i nauczyciele wzięli czynny udział w nagraniu części wideoklipu przy pomocy profesjonalnych filmowców wyposażonych w dron i kamerę. Uczniowie zaprezentowali układ taneczny, który miał wymiar symboliczny przedstawiał współdziałanie i zgranie grupy osób tańczących ze sobą. W tej formie uczniowie chcieli przekazać innym , iż pracując razem można wiele zdziałać i osiągnąć zamierzony cel.

Tym w swoim działaniu przede wszystkim będzie kierował się nasz szkolny wolontariat.

Młodzież wypowiedziała się na temat  wolontariatu,  jak odczuwa aktywność  wolontariacką dotyczącą  szkoły. Odbył się też konkurs pomiędzy klasami na najszybsze rozwiązanie krzyżówki: wolontariackiej i   obywatelskiej. W tej konkurencji najlepsza była klas III gimnazjum.

Film zrealizowany w ramach projektu na terenie ZSO w Hajnówce.

 

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

Zapraszamy na ferie w regionie

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

KONCERT NOWOROCZNY, 20.01.2018

Spacer tematyczny "Skrzydlata zima", 20.01.2018

 

 

                     Więcej zapowiedzi