Dzień Zwycięstwa u naszych wschodnich sąsiadów

Kategoria: Informacje prasowe

9 maja, Dzień Zwycięstwa, to na Białorusi jedno z głównych świąt państwowych. Bardzo uroczyście upamiętniane jest tam zakończenie II wojny światowej i zwycięstwo Armii Czerwonej nad faszyzmem, a w tym roku szczególnie, ze względu na 65 rocznicę zwycięstwa. Na zaproszenie władz Rejonowych Komitetów Wykonawczych w Prużanach i Swisłoczy w uroczystych obchodach udział wzięła także delegacja władz powiatowych, przedstawiciele Rady Powiatu Hajnowskiego oraz Zarządu Powiatu. Przy dźwiękach orkiestry dętej, grającej utwory wojskowe władze rejonu, weterani, żołnierze, mieszkańcy oraz delegacja z powiatu hajnowskiego przemaszerowali głównymi ulicami miasta pod pomnik Zwycięstwa. Po przemówieniach polska delegacja oddała hołd ofiarom II wojny światowej, składając biało – czerwoną wiązankę.

Violetta Miniuk
Wydział Organizacyjno - Administracyjny