W trosce o dziadka i babcię

Kategoria: Informacje prasowe

Pokolorowane przez przedszkolaków laurki, które za kilka dni dostaną wszystkie babcie i dziadkowie mają ostrzec ich przed oszustami.
Podlascy policjanci wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Białymstoku w niecodzienny sposób postanowili wykorzystać zbliżający się dzień babci i dzień dziadka. Pracownicy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zaprojektowali i stworzyli specjalną laurkę. Przedszkolaki z całego województwa, które je otrzymają będą mogły w dowolny dla siebie sposób pokolorować obrazek – jeden dla babci, drugi dla dziadka. Na odwrocie laurek przygotowane zostały specjalne ostrzeżenia dotyczące oszustw. Z policyjnych doświadczeń wynika, że to właśnie osoby starsze najczęściej padają ofiarą oszustów. Sprawcy wykorzystują ufność i podszywając się pod pracowników instytucji pomocowych, administracji lub urzędników są wpuszczani do mieszkań. Wtedy najczęściej kradną pieniądze lub cenne rzeczy. Podlascy policjanci w różny sposób apelują do osób narażonych na tego typu przestępstwo. Laurka z okazji dnia babci i dziadka jest nowym pomysłem. Może kolorowanka z ostrzeżeniami przyniesiona przez wnuczka w nieco inny sposób wpłynie na  zachowanie bezpieczeństwa i czujności osób starszych.

Źródło: KWP w Białymstoku