Odprawa roczna

Kategoria: Informacje prasowe

Hajnowscy policjanci podsumowali wczoraj rok pracy. W odprawie rocznej uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku insp. Jacek Walczak.

W odprawie udział wzięli również Komendant Powiatowy Policji w Hajnówce - podinspektor Arkadiusz Bielawski, z-ca podinsp. Aniela Monach, kadra kierownicza
hajnowskiej Policji, a także Prokurator Rejonowy w Hajnówce Lucyna Siegień - Wasiluk oraz wicestarosta hajnowski Jerzy Sirak i wiceburmistrz Hajnówki Bazyl Stepaniuk. W trakcie odprawy przedstawione zostały główne zadania zrealizowane w roku ubiegłym.

Według badań opinii publicznej mieszkańcy powiatu hajnowskiego wysoko oceniają
skuteczność pracy swoich policjantów. Ponad 83% z nich stwierdziło, że czuje się bezpiecznie. Najbardziej dokuczliwymi zagrożeniami oraz zjawiskami patologicznymi są:  alkoholizm, brawurowa jazda motocyklami i samochodami, chuligaństwo i wandalizm,  zakłócanie ciszy nocnej, przemoc wśród nieletnich, nietrzeźwość kierujących. Dlatego też, mając na uwadze wskazane powyżej zagrożenia oraz sugestie osób ankietowanych, działania KPP w Hajnówce w br. będą skierowane na ich wyeliminowanie oraz poprawę bezpieczeństwa i współpracy ze społeczeństwem oraz poprawę wizerunku hajnowskiej Policji.

Inspektor Jacek Walczak powiedział, że policjanci z naszego powiatu zasługują na wysoką ocenę. Nie zabrakło również ciepłych słów od samorządowców, którzy zapewnili o swoim wsparciu działań komendy jak też i ze strony szefowej prokuratury.

W Hajnowskiej Policji służbę pełni 107 policjantów oraz 33 pracowników cywilnych.

oficer prasowy KPP w Hajnówce mł. asp. Tomasz Snarski