Międzynarodowe spotkanie partnerów Powiatu Hajnowskiego

Kategoria: Informacje prasowe

W dniach 21- 26 czerwca 2010 r. Starostwo Powiatowe w Hajnówce gościło przedstawicieli   partnerskiego Urzędu Nordsee – Treene i Stowarzyszenia „Przyjaciele Hajnówki” z landu Schleswig – Holstein w Niemczech. Celem spotkania było zaprezentowanie wyników współpracy transgranicznej w ramach Stowarzyszenia Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska oraz szukanie perspektyw rozwoju współpracy  w odniesieniu do obszaru Powiatu Hajnowskiego, jak i włączenie do wzajemnych działań partnerów z Białorusi. W związku z tym odbyła się międzynarodowa polsko – niemiecko – białoruska konferencja w Białowieży, podczas której przedstawione zostały dotychczasowe doświadczenia partnerów oraz  poruszone zostały kwestie dalszego rozwoju wzajemnych, trójstronnych kontaktów.

Goście z Niemiec, zgodnie z wieloletnią tradycją, uczestniczyli również w uroczystym zakończeniu roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce. Trzy uczennice: Natalia Socha, Monika Kiełbaszewska i Renata Tuszyńska otrzymały ufundowane przez Urząd Nordsee – Treene i Stowarzyszenie „Przyjaciele Hajnówki” nagrody za szczególne zaangażowanie społeczne. Delegacja odwiedziła także Przedszkole Nr 5 w Hajnówce, które aktywnie współpracuje z przedszkolem „Brückengruppe” w Hattstedt.

Podczas kilkudniowego pobytu partnerzy z Niemiec mieli możliwość zwiedzenia  i poznania oferty Parku Wodnego w Hajnówce. Wizyta w regionie Puszczy Białowieskiej była okazją do pokazania piękna  przyrodniczego i wielokulturowości Podlasia. Odbyła się piesza wycieczka Szlakiem Dębów Królewskich, goście zwiedzili również skansen architektury drewnianej ludności ruskiej w Białowieży oraz meczet tatarski w Kruszynianach.

Wspólne spotkanie przyczyniło się niewątpliwie do zainicjowania nowych planów odnośnie rozwoju  współpracy w wielu dziedzinach życia społecznego. Uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, iż przyszłość partnerstwa wiąże się nierozerwalnie z zaangażowaniem we wspólne działania młodego pokolenia, do czego obie strony będą dążyć.

Spotkanie z delegacją partnerskiego Urzędu Nordsee – Treene zostało dofinansowane przez Fundację Współpracy Polsko – Niemieckiej w ramach projektu „Powiat Hajnowski i Urząd Nordsee- Treene – perspektywy wzmocnienia współpracy”.

Projekt wspierany przez Fundację Współpracy Polsko - Niemieckiej

 

Wydział Promocji, Rozwoju Regionalnego,
Turystyki i Współpracy z Zagranicą

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

Zapraszamy na ferie w regionie

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

KONCERT NOWOROCZNY, 20.01.2018

Spacer tematyczny "Skrzydlata zima", 20.01.2018

 

 

                     Więcej zapowiedzi