Dokarmiajmy ptaki

Kategoria: Informacje prasowe

Zwolennicy i przeciwnicy dokarmiania zwierząt są w tym roku wyjątkowo zgodni. Sroga zima dokucza nie tylko nam. Śnieg, lód i brak jedzenia sprawiają, że ginie wiele zwierząt. Ornitolodzy proszą by dokarmiać zwłaszcza ptaki. Wiele z nich już przeniosło się w inne cieplejsze części Polski. Te, które zostały w miastach liczą na naszą pomoc.

''Najbardziej uniwersalnym jedzeniem są pestki słonecznika. Możemy też sypać ziarno, a sikorkom wywieszać słoninę. Nie może być ona jednak solona" - mówi Dominika Musiał z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Ornitolodzy przypominają też o dokarmianiu kaczek. Uczulają jednak, aby chleb czy bułki które im dajemy nie były spleśniałe. Najważniejsza jest jednak konsekwencja. Jeśli zaczniemy dokarmiać ptaki powinniśmy robić to do końca zimy inaczej może to skończyć się dla nich tragicznie.

Źródło: www.radio.bialystok.pl