Pijana mama

Kategoria: Informacje prasowe

Kobieta opiekowała się 3-miesięcznym synkiem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Wczoraj po południu dyżurny hajnowskiej Policji został poinformowany o nietrzeźwej matce opiekującej się dzieckiem. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres aby to sprawdzić. Na miejscu mundurowi zastali 37-latkę oraz jej dwóch synów. Starszy miał 12 lat, natomiast młodszy niespełna 3 miesiące. Okazało się, że kobieta jest pijana. Badanie alkomatem wykazało u niej ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Niemowlak trafił pod opiekę hajnowskiego szpitala, natomiast 12-latkiem zaopiekowała się rodzina. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny. Nieodpowiedzialnej mamie za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer prasowy KPP w Hajnówce mł. asp. Tomasz Snarski