Zlot młodych specjalistów na Białorusi

Kategoria: Informacje prasowe

W dniach 24-26 września 2010 roku przedstawiciele Gminy Narew już po raz drugi wzięli udział w Zlocie Młodych Specjalistów Województwa Brzeskiego Republiki Białoruś i Gminy Narew. Nasza gmina zaproszona została na zlot przez Brzeski Rejonowy Komitet Wykonawczy, w ramach porozumienia o międzynarodowej współpracy pomiędzy Gminą Narew i Czerninskim Wiejskim Komitetem Wykonawczym z Republiki Białoruś.

W zlocie udział wzięło 7 drużyn z Województwa Brzeskiego Republiki Białoruś oraz drużyna przedstawicieli naszej gminy. Gminę Narew reprezentowali: członkowie zespołu artystycznego Narva, dyrektorzy Narwiańskiego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej oraz przedstawiciel Urzędu Gminy Narew. Również w tym roku zlot odbywał się w ośrodku wypoczynkowym Biełoje Oziero nad jeziorem Białym, położonym 40 km na południe od Brześcia w Gminie Znamienka.

W sobotę wszystkie drużyny rywalizowały ze sobą w zawodach sportowych. Organizatorzy zlotu przygotowali w tym roku następujące konkurencje: szachy, warcaby, strzelanie z karabinka pneumatycznego, jazda na rowerze po torze przeszkód, dart (rzutki), tenis stołowy, siatkówka oraz wyścigi na łódkach. Bardzo bogaty program zawodów sportowych sprawił, iż odbywały się one przez cały dzień, dostarczając zarówno uczestnikom jak i kibicom wielu emocji sportowych i wrażeń oraz przede wszystkim dobrej zabawy. Po zakończeniu zawodów  sportowych odbyła się zabawa, podczas której wszystkim zebranym przygrywał zespół Narva.

Wyniki zawodów sportowych zostały ogłoszone w niedzielę rano, podczas oficjalnej uroczystości nagrodzenia zwycięzców w poszczególnych konkurencjach. Gmina Narew zajęła drugie miejsce w wyścigach na łódkach oraz trzecie w szachach. Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W drodze powrotnej do domu przedstawiciele Gminy Narew byli w Brześciu, gdzie odwiedzili min. słynne miejsce pamięci II Wojny Światowej – tzw. Brestkaja Krepost’.

www.narew.home.pl

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Wiosenne dekoracje na okno – 23.02

Kino Cinema Lumiere – 26.02

 

                     Więcej zapowiedzi