Kolizja cysterny z pociągiem

Kategoria: Informacje prasowe

Cysterna na przejeździe kolejowym zderzyła się z pociągiem. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Sprawcę hajnowscy policjanci ukarali mandatem.

Wczoraj około godziny 17:30 dyżurny hajnowskiej Policji został poinformowany o zderzeniu cysterny z lokomotywą. Do kolizji doszło na przejeździe kolejowym zaraz za miejscowością Narewka. Jak ustalili mundurowi 33-letni kierowca ciężarowego mercedesa ciągnącego cysternę nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Przy dojeżdżaniu do torowiska nie wyhamował na zaśnieżonej nawierzchni i wjechał na tory. Tam zderzył się z nadjeżdżającym właśnie pociągiem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Ucierpiał jedynie samochód. 51-letni maszynista oraz kierujący ciężarówką mężczyzna byli trzeźwi. Hajnowscy policjanci sprawcę kolizji ukarali mandatem.

źródło – oficer prasowy KPP w Hajnówce