Opady śniegu przyczyną kolizji

Kategoria: Informacje prasowe

Od 2 dni podlaskie drogi atakuje zima. Na drogach jest znowu bardzo ślisko, wcześniej zapada zmrok, praktycznie cały czas pada śnieg. Hajnowscy policjanci odnotowali kolejną kolizję.
Do kolizji doszło o godz. 10:10 na ul. Głównej w Dubinach, gdzie na skutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu przez kierującego samochodem marki mercedes, kierujący oplem astra 54 latek aby uniknąć zderzenia wjechał w pobliskie ogrodzenie, uszkadzając je. W samochodzie uszkodzony został zderzak, przednia lampa, chłodnica, pokrywa silnika. Nikomu z kierujących nic się nie stało.
Do takich zdarzeń najczęściej dochodzi podczas hamowania w rejonie skrzyżowań. Aby uniknąć tego typu kolizji należy zachowywać bezpieczną odległość od poprzedzającego auta, czyli taką, która pozwoli na swobodne zatrzymanie.

Pamiętajmy!
Kierowanie pojazdem w okresie zimowym wymaga zachowania szczególnej ostrożności. Bardzo ważna jest też prędkość dostosowana do zaistniałych warunków i sytuacji na drodze.

Oficer prasowy KPP w Hajnówce mł. asp. Tomasz Snarski
');