Polsko-fińska współpraca między akademiami

Kategoria: Ogłoszenia

W najbliższy weekend (6-7 lutego) rozpoczną się w Akademii Supraskiej warsztaty zrównoważonego rozwoju w ramach wspólnego projektu Fundacji OIKONOMOS i Akademii w fińskim Valamo (zgłoś się na warsztaty i jedź do Finlandii). Jest to owoc zapoczątkowanej 4 lata temu współpracy między akademiami.

Powołanie do życia Akademii Supraskiej jako jednostki Fundacji OIKONOMOS było inspirowane funkcjonowaniem podobnych instytucji w innych krajach. Jedną z nich była właśnie Akademia w Valamo, którą w 2006 roku dwukrotnie odwiedzały delegacje z Polski, aby zapoznać się ze sposobem planowania i organizowania szkoleń, doboru uczestników i wykładowców, zasad analizowania potrzeb społeczności, do których jest kierowana oferta edukacyjna oraz zaznajomić się z kwestią współistnienia akademii i monasteru.

W grudniu 2009 r. w Valamo gościli przedstawiciele Fundacji OIKONOMOS, aby zainaugurować realizowany wspólnie projekt Polsko-fińska współpraca na rzecz transformacji pokoleniowej. Już za niecały tydzień Akademia będzie gościć fińskiego trenera, Alttiego Moisalę, który wraz z polską trenerką, Danutą Szpilko, poprowadzi pierwszy moduł szkoleniowy w ramach ww. projektu.

W trakcie pierwszych warsztatów 20 uczestników zapozna się z problematyką zrównoważonego rozwoju, a na następnych przygotuje własne małe projekty do wdrożenia w swoich społecznościach, szkołach, organizacjach. Autorzy najciekawszych i najlepiej zrealizowanych projektów wyjadą w nagrodę na tygodniowy staż do Akademii w Valamo.

Uczestnicy projektu powinni być w wieku 18-30 lat, mieszkać w województwie podlaskim i posługiwać się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne.

Zainteresowanych uczestnictwem w projekcie serdecznie zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń. Zgłoszenia na formularzu prosimy przesłać w najbliższych dniach na adres www.oikonomos.pl

Danuta Szpilko
Członek Fundacji OIKONOMOS