„Zniczka” z Zespołu Szkół z DNJB reprezentowała Powiat Hajnowski na 19 Jarmarku Bożonarodzeniowym w Berlinie – Lichtenberg

Kategoria: Ogłoszenia

W ramach projektu „Pieśni polskiego, wschodniego pogranicza na 19 Jarmarku Bożonarodzeniowym w Berlinie – Lichtenberg” współfinansowanego z Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej w dniach 30.11 – 03.12.2012 r. odbył się wyjazd zespołu „Zniczka” z Zespołu Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego do partnera Powiatu Hajnowskiego – Dzielnicy Berlin – Lichtenberg w Niemczech. Głównym punktem wizyty był występ na Jarmarku Bożonarodzeniowym organizowanym tradycyjnie przed ratuszem Dzielnicy Berlin – Lichtenberg, podczas którego mieszkańcy Berlina wspólnie spędzają czas w przedświątecznym, bożonarodzeniowym nastroju. Młodzież występowała również w Ośrodku dla osób niepełnosprawnych Lazarus oraz w centrum handlowym Lindencenter. W zaprezentowanym repertuarze chóru najważniejsze miejsce zajęły oczywiście kolędy, które były przeplatane ludowymi pieśniami, charakterystycznymi dla naszego regionu. Piękne, wschodnie brzmienia i melodie zwracały uwagę uczestników spotkań i amatorów świątecznych zakupów, którzy przystawali z uwagą i zaciekawieniem dając się na chwilę uwieść czarowi śpiewu.

 

Program pobytu w Berlinie urozmaicony został poznawaniem symboli niemieckiej stolicy – Bramy Brandenburskiej, Parlamentu, Goldenelse, wieży telewizyjnej, pozostałości muru berlińskiego wraz z nierozerwalnie z nimi związanymi elementami ich historii. Szczególnym przeżyciem było odkrywanie z przewodnikiem ukrytych przekazów słynnych rzeźbiarzy w Muzeum im. Bodego na Wyspie Muzeów.

 

 

Wyjazd do Berlina umożliwił młodzieży Powiatu Hajnowskiego pochwalenie się wynikami swojej pracy przed zagraniczną publicznością, a ciepłe przyjęcie zmotywowało ich do dalszego wysiłku nad kształceniem swoich artystycznych zdolności.

 

 

 

 

 

Wydział Promocji i Rozwoju 

 

 

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Wiosenne dekoracje na okno – 23.02

Kino Cinema Lumiere – 26.02

 

                     Więcej zapowiedzi