Kolorowy żubr - nowe logo województwa podlaskiego

Kategoria: Informacje prasowe

Sylwetka żubra zbudowana z kolorowych kwadratów - tak wygląda logo województwa podlaskiego, którego autorem jest znany malarz Leon Tarasewicz. Kwadraty przypominają z jednej strony haft krzyżykowy, z drugiej - piksele na ekranie komputera.

Po kontrowersjach związanych z graficznym znakiem miasta, władze województwa zdecydowały się powierzyć zadanie stworzenia logo regionu artyście, który w Białymstoku się urodził, mieszka oraz cieszy się międzynarodowym uznaniem i autorytetem - mówił podczas prezentacji logo marszałek Jarosław Dworzański.

Zadaniem Tarasewicza było ożywienie i unowocześnienie postaci żubra, który do tej pory symbolizował województwo podlaskie. Jak przyznał artysta - profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - nie było to łatwe.

Nowe logo województwa Podlaskiego jest żywe, barwne i nowoczesne. Jego struktura umożliwia tworzenie licznych kombinacji barwnych kwadratów, co daje szerokie możliwości zastosowania na dużych i małych płaszczyznach. Można je umieszczać zarówno na większych powierzchniach jak bilbordy, namioty czy balony reklamowe, jak i na mniejszych - wizytówkach, firmowym papierze, długopisach i innych gadżetach.

Teraz od pracy urzędu marszałkowskiego zależy, czy nasze województwo będzie kojarzone z tym logo nie tylko przez mieszkańców naszego regionu, ale i innych regionów oraz zagranicą

 

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

Zapraszamy na ferie w regionie

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

KONCERT NOWOROCZNY, 20.01.2018

Spacer tematyczny "Skrzydlata zima", 20.01.2018

 

 

                     Więcej zapowiedzi