Kolorowy żubr - nowe logo województwa podlaskiego

Kategoria: Informacje prasowe

Sylwetka żubra zbudowana z kolorowych kwadratów - tak wygląda logo województwa podlaskiego, którego autorem jest znany malarz Leon Tarasewicz. Kwadraty przypominają z jednej strony haft krzyżykowy, z drugiej - piksele na ekranie komputera.

Po kontrowersjach związanych z graficznym znakiem miasta, władze województwa zdecydowały się powierzyć zadanie stworzenia logo regionu artyście, który w Białymstoku się urodził, mieszka oraz cieszy się międzynarodowym uznaniem i autorytetem - mówił podczas prezentacji logo marszałek Jarosław Dworzański.

Zadaniem Tarasewicza było ożywienie i unowocześnienie postaci żubra, który do tej pory symbolizował województwo podlaskie. Jak przyznał artysta - profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - nie było to łatwe.

Nowe logo województwa Podlaskiego jest żywe, barwne i nowoczesne. Jego struktura umożliwia tworzenie licznych kombinacji barwnych kwadratów, co daje szerokie możliwości zastosowania na dużych i małych płaszczyznach. Można je umieszczać zarówno na większych powierzchniach jak bilbordy, namioty czy balony reklamowe, jak i na mniejszych - wizytówkach, firmowym papierze, długopisach i innych gadżetach.

Teraz od pracy urzędu marszałkowskiego zależy, czy nasze województwo będzie kojarzone z tym logo nie tylko przez mieszkańców naszego regionu, ale i innych regionów oraz zagranicą

Źródło: www.radio.bialystok.pl