Młodzież tematem wiodącym spotkań polsko-niemieckich

Kategoria: Ogłoszenia

W dniach 26-29 czerwca 2013 roku Starostwo Powiatowe w Hajnówce gościło delegację z partnerskiego regionu Amt Nordsee – Treene oraz Stowarzyszenia „Przyjaciele Hajnówki” z Hattstedt, którzy odwiedzają nasz region w tym właśnie okresie ze względu na udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Przypomnijmy, iż inicjatywa uhonorowania trzech uczniów jednej ze szkól Powiatu Hajnowskiego wyróżniających się szczególnym zaangażowaniem na rzecz innych ludzi jest kontynuowana od roku 2004. W bieżącym roku szkolnym kolejną szkołą był Zespół Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce. Nagrody otrzymały Małgorzata Szwarc, Wioleta Grabczuk i Magdalena Panasiuk. Lista ich zasług jest najlepszym potwierdzeniem dla celowości przyznanego wyróżnienia.

 Zasadniczym tematem tegorocznej wizyty delegacji z Niemiec była młodzież. Od dłuższego już czasu prowadzone były rozmowy między przedstawicielami urzędów o konieczności rozpoczęcia działań polsko – niemieckich wśród młodzieży obu regionów. Dążenia te powoli nabierają realnych kształtów, o czym świadczy m.in. spotkanie gości z nauczycielami i uczniami trzech gimnazjów – z Zespołu Szkół z DNJB z Hajnówki, Dubicz Cerkiewnych i Kleszczel, którzy wezmą udział w pierwszej wymianie młodzieży. Wymiana odbędzie się już we wrześniu tego roku i mamy nadzieję, że będzie kontynuowana w latach następnych.

Ponadto delegacja niemiecka odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, którego wychowankowie powitali gości przepięknym występem artystycznym. Po poznaniu dotychczasowych osiągnięć ośrodka i dyskusji z gronem pedagogicznym goście udali się na zwiedzanie nowo odremontowanej siedziby ośrodka.

Temat współpracy w różnych dziedzinach życia społecznego i gospodarczego poruszony był podczas spotkań z Zarządem Powiatu, radnymi oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych. Szczególnie gorąco dyskutowano na temat alternatywnych źródeł energii, które w Niemczech są już bardzo szeroko stosowane, a w Polsce dopiero wchodzą na rynek.

Pobyt partnerów z Niemiec zepsuła nieco aura, gdyż nieoczekiwany deszcz przeszkodził w planowanym spływie kajakowym i  zwiedzaniu puszczy z siodełka roweru. Na szczęście nie miał wpływu na dobre samopoczucie i obustronną przyjemność bycia razem, dzielenia się doświadczeniami, pomysłami i wrażeniami.

W tym miejscu wyrażamy szczególne podziękowanie Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej, która w ramach projektu „Młodzież – nasza przyszłość” współfinansowała pobyt delegacji niemieckiej w Powiecie Hajnowskim.

                                                                                           Wydział Promocji i Rozwoju

 

 

 

 

 

 

 

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

Zapraszamy na ferie w regionie

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

KONCERT NOWOROCZNY, 20.01.2018

Spacer tematyczny "Skrzydlata zima", 20.01.2018

 

 

                     Więcej zapowiedzi