Współpraca przedszkoli: Przedszkole nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce i Brückengruppe z Hattstedt Projekt „Ukierunkowanie praktycznej i teoretycznej pracy żłobka zgodnie głównymi celami edukacji i ratyfikowanie umowy partnerskiej”

Kategoria: Ogłoszenia

W ramach wymiany doświadczeń 21 sierpnia odbył się kolejny wyjazd przedstawicieli Przedszkola nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce do miejscowości Hattstedt, w której mieści się zaprzyjaźnione Przedszkole ,,Brückengruppe” prowadzone przez Juttę Gautsch. Delegacja z Przedszkola Nr 5 w Hajnówce, Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego, miała okazję zaobserwować codzienną pracę nauczycieli ze żłobka, przedszkola, szkoły i świetlicy. Podczas wizyty w oddziale do którego uczęszczają dzieci poniżej 3 roku życia zaprezentowane zostały atrakcyjne zajęcia poświęcone interaktywnemu czytaniu, które przygotowała Heike Glazer.  Jednocześnie nauczycielki  z Hajnówki zorganizowały zabawy dla dzieci z grupy przedszkolnej, do których zaproszeni zostali ich rodzice. Spotkanie zostało przeprowadzone Metodą Weroniki Sherborne opartej o wczesnodziecięce  zabawy rodziców z dziećmi (baraszkowanie) pt ,,Dzięki Tobie, poznaję siebie i świat” i spotkało się z pozytywną reakcją wszystkich uczestników. Wizyta w Hattstedt pozwoliła dyrektorom i nauczycielom obu przedszkoli na wymianę kompetencji pedagogicznych. Był to czas zradzania się ciekawych pomysłów do dalszej pracy z dziećmi. Podczas wyjazdu delegacja uczestniczyła także we wspólnych rozmowach, które odbyły się w Urzędzie Miasta Nordsee - Trene, podczas których nastąpiła wymiana przemyśleń związanych z prowadzoną współpracą. W czasie pobytu obchodzone były uroczystości z okazji X-lecia  powstania Przedszkola ,,Brückengruppe” w czasie których, podpisana została dwustronna umowa partnerska o współpracy między Przedszkolem nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi i Przedszkolem ,,Brückengruppe” w Hattstedt.

Na zakończenie pobytu odbyła się ciekawa wycieczka piesza po wattach Morza Północnego pozostawiając tym samym w pamięci jej uczestników wspaniałe i niezapomniane wrażenia.

Projekt „Ukierunkowanie praktycznej i teoretycznej pracy żłobka zgodnie głównymi celami edukacji i ratyfikowanie umowy partnerskiej” został dofinansowany przez Fundację Współpracy Polsko – Niemieckiej.