Członek brytyjskiej rodziny królewskiej odwiedzi Podlasie

Kategoria: Informacje prasowe

Celem jego podróży będzie Puszcza Knyszyńska i Białowieska. Towarzyszyć mu będzie małżonka.

Tożsamość celebryty trzymana jest jednak w ścisłej tajemnicy.

Przez wieki w Puszczy Białowieskiej polowali carowie i królowie. W 1975 roku był tu między innymi małżonek królowej Elżbiety II, książę Filip. Tegoroczna wizyta ma jednak inny charakter.

Jak podała dzisiaj Gazeta Wyborcza zagraniczni goście mają zamiar poznać różnorodność kulturową i bogactwo przyrodnicze wschodniej części naszego kraju W tym celu spotkają się z mieszkającymi na skraju Puszczy Knyszyńskiej polskimi Tatarami oraz środowiskiem białoruskim. Odwiedzą meczet w Kruszynianach i Bohoniki, spróbują tradycyjnych tatarskich potraw. W "programie" jest również zwiedzanie Białegostoku i Białowieskiego Parku Narodowego.

Zarówno brytyjska ambasada jak i wojewoda Maciej Żywno pozostają bardzo dyskretni w temacie wizyty Brytyjczyków. W przyszłym tygodniu wszystkie te niewiadome mają jednak być ujawnione.

Źródło: www.wspolczesna.pl