VII Mistrzostwa Radnych Województwa Dolnośląskiego

Kategoria: Sport

W dniach 6-7  lutego 2010r. w Środzie Śląskiej odbyły się VII Mistrzostwa Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej. Zawody są organizowane  pod honorowym patronatem Wojewody Dolnośląskiego i Marszałka Województwa Dolnośląskiego. W tym roku  w zawodach  udział wzięły drużyny z  powiatów: oleśnickiego, świdnickiego, lubańskiego, bolesławieckiego, strzelińskiego, trzebnickiego, wołowskiego, Miasta Wrocław oraz drużyna z naszego  powiatu w składzie:

• Andrzej Skiepko
  • Mirosław Krasnopolski
  • Mieczysław Gryc
  • Jan Januszkiewicz
  • Piotr Szymaniuk
  • Leon Mikulicz
  • Anatol Skiepko

Mecze grupowe rozegrane zostały w dniu 6 lutego 2010r. Natomiast 7 lutego 2010r. w ćwierćfinałach spotkali się:

• Hajnówka – Oleśnica       -  7:1
  • Bolesławiec – Wrocław   -  2:0
  • Środa Śl. I – Strzelin        -  2:6
  • Trzebnica – Świdnica       - 5:2

W półfinałach Strzelin pokonał Hajnówkę (2:1). Takim samym stosunkiem bramek Trzebnica pokonała Bolesławiec.

W meczu o III miejsce  spotkała się  Hajnówka z Bolesławcem. Mecz ten zakończył się zwycięstwem  radnych Bolesławca (2:0).

W finale turnieju w którym spotkali się Strzelin i Trzebnica padło aż 9 bramek. Emocjonujący i widowiskowy mecz zakończył się  zwycięstwem Strzelina (7:3). W ten sposób radni Strzelina zostali zwycięzcami VII. edycji turnieju.

Najlepszym strzelcem mistrzostw został nasz zawodnik Andrzej Skiepko , bramkarzem Jan Zdziarski z Trzebnicy. Wyróżniono również najstarszego i najmłodszego zawodnika turnieju. Statuetki otrzymali Stefan Grycz z drużyny Środa Śl. II oraz Grzegorz Terebun z Trzebnicy. Puchar Fair Play powędrował do drużyny Środy Śl. II za wolę walki oraz godne przyjmowanie porażek .