Otwarto nowy budynek ośrodka zdrowia w Białowieży

Kategoria: Zdrowie

Od początku roku białowieżanie leczą się w nowej przychodni. Budynek powstał dzięki współpracy samorządów. Koszt budowy wyniósł milion złotych z czego połowę włożyła gmina Białowieża.

Do niedawna białowieska przychodnia mieściła się w starym budynku nie spełniającym już żadnych norm określonych dla obiektów tego typu.

- To pierwszy, oprócz inwestycji drogowych, przykład tak udanej inwestycji publicznej realizowanej przez dwa samorządy – mówił starosta hajnowski Włodzimierz Pietroczuk.

Decyzję o rozpoczęciu budowy Gminnego Ośrodka Zdrowia podjęto w 2007 r. W 2008 r. postawiono nowy budynek w stanie surowym, w 2009 go wykończono. Nowa przychodnia jest jednokondygnacyjnym budynkiem z poddaszem. Jego powierzchnia użytkowa to 335 m kw. Oprócz pomieszczeń medycznych ośrodka znajdują się w nim gabinet stomatologiczny, apteka i dwa pomieszczenia mieszkalne. Szef hajnowskiego SP ZOZ podkreślał, że jego instytucja jest w skali Podlasia nietypowa.

Gminny Ośrodek Zdrowia w Białowieży świadczy usługi medyczne z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. Zatrudnia jednego lekarza oraz trzy pielęgniarki. Opieką ośrodka objętych jest ponad 2 tys. mieszkańców gminy oraz pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej "Rokitnik” i uczniowie białowieskich szkół.

Swoje przychodnie i ośrodki zdrowia SP ZOZ ma m.in. w Czeremsze, Dubiczach Cerkiewnych, Hajnówce, Narwi i Narewce.

 

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

Zapraszamy na ferie w regionie

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

KONCERT NOWOROCZNY, 20.01.2018

Spacer tematyczny "Skrzydlata zima", 20.01.2018

 

 

                     Więcej zapowiedzi