"Żubr budzi Podlasie" - rozstrzygnięcie konkursu

Kategoria: Informacje prasowe

Spośród 163 - wybrano 5 najlepszych pomysłów na akcję społeczną. Druga edycja akcji "Żubr budzi Podlasie" rozstrzygnięta. Autorzy inicjatyw dostaną na ich realizację do podziału 100 tys. zł.

Wśród nagrodzonych znalazł się projekt młodego białostoczanina, Jarosława Gula. Zakłada on realizację wieczornych happeningów artystycznych na Rynku Kościuszki, które uatrakcyjnią życie kulturalne Białegostoku.

Dzięki akcji powstanie również projekt Konstelacja Żubr. Będzie to przygoda mieszkańców 9 podlaskich gmin z filmem i fotografią, którą grupa Podlasie Makes Me Happy udokumentuje wystawą.

Jury nagrodziło także inicjatywę rekonstrukcji legendy o powstaniu Supraśla oraz pomysł podtrzymania obchodów Nocy Świętojańskiej na Suwalszczyźnie.

Piątym nagrodzonym projektem, który zwyciężył dzięki głosom mieszkańców jest trzecia edycja studenckiego przedsięwzięcia "Dzień Kultury Ulicy".

Projekty będą realizowane od marca do września.

Źródło: www.radio.bialystok.pl