Zwierzęta na torach - żubr

Kategoria: Informacje prasowe

Prosto pod pociąg wbiegł żubr. Rannego zwierzęcia nie udało się uratować. Hajnowscy policjanci apelują o ostrożność.

Do zdarzenia doszło wczoraj o godz. 17:10 na szerokich torach kolejowych relacji Siemianówka – Mikłaszewo gm. Narewka w rejonie miejscowości Osowe. Wprost pod jadącą lokomotywę wbiegł żubr. Maszynista nie zdążył wyhamować i najechał na zwierzę. W 100 tonowej lokomotywie nic oczywiście się nie stało, samca żubra jednak nie udało się uratować. Zwierzę sprzątnęli pracownicy Białowieskiego Parku Narodowego, którzy oszacowali wstępnie jego wiek na 4-5 lat i wagę na ok. 450 kg.

To już kolejne zderzenie pojazdu mechanicznego z leśnym zwierzęciem w powiecie hajnowskim. Dochodzi do nich przeważnie w miejscach, gdzie zwierzęta szukają pożywienia pod cieńszymi warstwami śniegu a takie znajdują się na nasypach kolejowych. Hajnowscy policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę.

Oficer prasowy KPP w Hajnówce mł. asp. Tomasz Snarski
');