Powiat Hajnowski nadal w pierwszej 10. w rankingu Związku Powiatów Polskich

Kategoria: Administracja

Powiat Hajnowski zajął VII miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Gmin, za rok 2014 prowadzonego przez Związek Powiatów Polskich w kategorii "powiaty do 60 tys. mieszkańców". Tuz za uplasował się powiat bielski (miejsce 8).

Udział w rankingu oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów gminnych i powiatowych. Ranking trwa przez cały rok i stanowi wszechstronną ocenę działalności samorządu. Podstawowym kryterium jest aktywność powiatu w swoim środowisku. Spektrum punktowanych działań jest bardzo szerokie. Samorządy sklasyfikowane w rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w jedenastu blokach tematycznych, takich jak m.in.: rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, promocja rozwiazań z zakresu edukacji, kultury i sportu, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa. Na każdym z tych pól Powiat Hajnowski może pochwalić osiągnięciami, czego dowodem jest miejsce w pierwszej 10.

Uroczyste uhonorowanie zwycięzców Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2014 odbyło się podczas odbywającego się 5 marca br. w Poznaniu XIX Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich

ZPP został powołany w 1999 r., by reprezentować interesy samorządów powiatowych. Powiat Hajnowski jest członkiem – założycielem. Związek Powiatów Polskich skupia 316 powiatów i miast na prawach powiatów. Więcej o rankingu tu: http://ranking.zpp.pl/

Katarzyna Nikołajuk