Przegląd kolędniczy "Gwiazda i Kolęda"

Kategoria: Kultura

10 stycznia 2010 roku w Klubie Garnizonowym w Białymstoku odbyły się XI Prezentacje Zespołów Kolędniczych pod hasłem „Gwiazda i Kolęda”. W tegorocznym przeglądzie udział wzięło blisko 40 podlaskich zespołów i grup kolędniczych, wykonujących piękne kolędy.

Przed licznie przybyłą publicznością wystąpiły min. dwie grupy kolędnicze z Gminy Narew. Na scenie zaprezentowało się Rodzinne Trio z Makówki pod dyrekcją Anny Petrovskiej oraz zespół Zaranoczka z parafii p.w. Św. Apostoła Jakuba w Łosince prowadzony przez dyrygentkę chóru Marię Bubka.

Koncert został zorganizowany dzięki pomocy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, a także Centrum Kultury Białorusi przy Ambasadzie Republiki Białoruś w Polsce.
Zdjęcia na stronie internetowej chóru Zaranoczka
www.zaranoczka.narew.gmina.pl
');