POLSKO-BIAŁORUSKI RAJD NORDIC WALKING - relacja

Kategoria: Informacje prasowe

Starostwo Powiatowe w Hajnówce w ramach projektu „Rozwój turystyki aktywnej i branży turystycznej w ujęciu transgranicznym”, zorganizowało w dniach 19 – 20.06.2015 polsko – białoruski rajd nordic walking. Dopisała pogoda i frekwencja:  w imprezie udział wzięło 50 osób – 30stu uczniów z ZSZ w Hajnówce z opiekunami Bogusławą Bójko-Pietroczuk i Mirosławą Szpilko oraz 20 osób z Białorusi. Organizacja rajdu wpisała się w potrzebę promocji aktywnej formy spędzania wolnego czasu, jaką jest nordic walking wśród mieszkańców terenu pogranicza polsko – białoruskiego.

Pierwszego dnia odbyła się wspólna rozgrzewka oraz zapoznanie się z zasadami nordic walking pod okiem Bogdana Nowickiego – wykwalifikowanego trenera NW. Po godzinie intensywnego treningu organizator zaprosił wszystkich uczestników do wspólnej zabawy przy ognisku. Drugiego dnia, po wspólnej rozgrzewce, grupa wyruszyła do lasu szlakiem zieloną trasą „Leśna przechadzka”. Trzykilometrowa, łagodna i niewymagająca dużego wysiłku trasa zlokalizowana w okolicy Hajnówki przypadła do gustu maszerom. Dla białoruskich gości  był to pierwszy rajd nordic walking, taka forma spędzania czasu bardzo się im spodobała.

Tuż po rajdzie na uczestników czekał ciepły obiad, po którym uczniowie ZSZ serdecznie pożegnali się z białoruską delegacją.

Projekt „Rozwój turystyki aktywnej i branży turystycznej w ujęciu transgranicznym” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2007 – 2013. Organizacja polsko – białoruskiego rajdu nordic walking to jedno z wielu działań. W ramach projektu zorganizowano dwudniowy rajd rowerowy dla dorosłych, szkolenia: na przewodników turystycznych po regionie Puszczy Białowieskiej oraz  kulinarne dla grupy polsko-białoruskiej. O innych inicjatywach poinformujemy wkrótce.

Katarzyna Nikołajuk

logotyp_a_do_tekstu_5.jpg

rajd

rajd

rajd

rajd

rajd

 

 

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Wiosenne dekoracje na okno – 23.02

Kino Cinema Lumiere – 26.02

 

                     Więcej zapowiedzi