Polsko-białoruski rajd rowerowy do Państwowego Parku Narodowego "Puszcza Białowieska" –relacja

Kategoria: Informacje prasowe

Puszcza Białowieska – choć stanowi naturalną granicę dwóch państw, projekt „Rozwój turystyki aktywnej i branży turystycznej w ujęciu transgranicznym”, realizowany przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce przy porozumieniu z Państwowym Parkiem Narodowym "Puszcza Białowieska" udowadnia, że nie ma takich granic, które uniemożliwiłyby porozumienie. W ramach projektu 20-21.06.2015 białoruscy partnerzy zaprosili mieszkańców powiatu hajnowskiego na dwudniowy rajd rowerowy po ostępach Parku Narodowego „Puszcza Białowieska”. W przedsięwzięciu wzięło udział 15 osób.  Organizatorzy stanęli na wysokości zadania – choć 80 km trasa stanowiła nie lada wyzwanie, wielość atrakcji, przyjazna atmosfera, a przede wszystkim zachwycające piękno naturalnej Puszczy Białowieskiej sprawiły, że czas leciał równie szybko, co licznik  trasy :). Uczestnicy rajdu odwiedzili najpiękniejsze zakątki białoruskiego Parku – Muzeum Przyrody w Kamieniukach, woliery ze zwierzętami, siedzibę Dziadka Mroza. W napiętym harmonogramie znalazł się także czas na integracyjne ognisko oraz rozmowy.

Dwudniowy rajd rowerowy to jedno z wielu działań zaplanowanych w projekcie.  Starostwo Powiatowe w Hajnówce zorganizowało w dniach 19 – 20.06.2015 polsko – białoruski rajd nordic walking, ponadto odbyły się szkolenia: na przewodników turystycznych po regionie Puszczy Białowieskiej oraz  kulinarne dla grupy polsko-białoruskiej. O innych inicjatywach poinformujemy wkrótce.

Katarzyna Nikołajuk

PS. Przypominamy, że na teren istnieje możliwość wjazdu na teren białoruskiego Parku Narodowego bez konieczności posiadania wizy. Szczegóły tu.

logotyp_a_do_tekstu_5.jpg

rajd