Polsko-białoruski rajd rowerowy do Państwowego Parku Narodowego "Puszcza Białowieska" –relacja

Kategoria: Informacje prasowe

Puszcza Białowieska – choć stanowi naturalną granicę dwóch państw, projekt „Rozwój turystyki aktywnej i branży turystycznej w ujęciu transgranicznym”, realizowany przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce przy porozumieniu z Państwowym Parkiem Narodowym "Puszcza Białowieska" udowadnia, że nie ma takich granic, które uniemożliwiłyby porozumienie. W ramach projektu 20-21.06.2015 białoruscy partnerzy zaprosili mieszkańców powiatu hajnowskiego na dwudniowy rajd rowerowy po ostępach Parku Narodowego „Puszcza Białowieska”. W przedsięwzięciu wzięło udział 15 osób.  Organizatorzy stanęli na wysokości zadania – choć 80 km trasa stanowiła nie lada wyzwanie, wielość atrakcji, przyjazna atmosfera, a przede wszystkim zachwycające piękno naturalnej Puszczy Białowieskiej sprawiły, że czas leciał równie szybko, co licznik  trasy :). Uczestnicy rajdu odwiedzili najpiękniejsze zakątki białoruskiego Parku – Muzeum Przyrody w Kamieniukach, woliery ze zwierzętami, siedzibę Dziadka Mroza. W napiętym harmonogramie znalazł się także czas na integracyjne ognisko oraz rozmowy.

Dwudniowy rajd rowerowy to jedno z wielu działań zaplanowanych w projekcie.  Starostwo Powiatowe w Hajnówce zorganizowało w dniach 19 – 20.06.2015 polsko – białoruski rajd nordic walking, ponadto odbyły się szkolenia: na przewodników turystycznych po regionie Puszczy Białowieskiej oraz  kulinarne dla grupy polsko-białoruskiej. O innych inicjatywach poinformujemy wkrótce.

Katarzyna Nikołajuk

PS. Przypominamy, że na teren istnieje możliwość wjazdu na teren białoruskiego Parku Narodowego bez konieczności posiadania wizy. Szczegóły tu.

 

logotyp_a_do_tekstu_5.jpg

 

 

rajd

wizyta w muzeum

rajd

rajd

w siedzibie dziadka mroza

 

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Wiosenne dekoracje na okno – 23.02

Kino Cinema Lumiere – 26.02

 

                     Więcej zapowiedzi